The Merge

The Merge sa dostáva do problémov. Vývojár Ethereum našiel kľúčovú chybu

Vývojár Etherea - Péter Szilágyi - informoval o odhalení významnej chyby v systéme, v dôsledku ktorej sieť prišla o niektoré dáta.

0 komentárov

NEWSLETTER okrypte.sk

Ethereum s nebezpečnou chybou

Nadchádzajúci prechod blockchainu Ethereum na model konsenzu Proof-of-Stake je už vo finálnej rovinke. Vývojári siete uviedli presný dátum tejto udalosti, ktorá sa volá The Merge. Ako to už pri takýchto pokročilých činnostiach býva, určité komplikácie sú nevyhnutné. Tu zohrávajú kľúčovú úlohu weboví programátori, ktorí rýchlo reagujú na chyby, ktoré sa vyskytnú.

Péter Szilágyi, jeden z vývojárov softvéru Ethereum (ETH), na Twitteri informoval, že narazil na chybu, ktorá by mohla poškodiť systém siete. Vysvetlil, že pravdepodobne išlo o žiadosť o prijatie zmien, ktoré boli zapracované na vytvorenie nového modelu uchovávania údajov alebo na zmenšenie súčasného. O nejaký čas neskôr vývojár naznačil, že zachytená chyba ovplyvní ľudí, ktorí používajú verziu 1.10.22, o ktorú išlo. Dodal, že problém so stratou dát sa objavuje po vypnutí zariadení, preto ich testy nedokázali chybu zachytiť.

Napriek tomu sa programátorom podarilo spozorovanú chybu pomerne efektívne opraviť. Tím Go Ethereum túto chybu opravil. Potom inštruoval používateľov, aby sa vrátili na predchádzajúcu verziu a aby skontrolovali, či všetko funguje správne:

Po nahraní softvérovej opravy Szilágyi odporučil komunite, aby sa uistili, že používajú „dobrú verziu“. Vývojár sa ospravedlnil za to, že jeho tím tento problém počas testovania prehliadol. Okrem toho sa zaviazal zistiť, ako vykonávať lepšie záťažové testy. Programátor zároveň poďakoval všetkým, ktorí prispeli k vyriešeniu problému.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár