The Merge má neočakávaný vplyv na trh futures ETH

Účinky nadchádzajúceho the Merge, t. j. prechodu Etherea na proof-of-stake, pre trh s kryptomenami sú zrejmé. To však ovplyvnilo nielen cenu ETH. Je to cítiť aj na futures trhoch.

od Simona

NEWSLETTER okrypte.sk

Zlúčenie ovplyvňuje trh ETH

Ethereum sa vždy obchodovalo s miernou prirážkou v porovnaní s cenami na spotovom trhu. Čakanie na The Merge však zmenilo veci spôsobom, ktorý sa neočakával.

Futures kontrakty sa teraz obchodujú s miernym diskontom oproti spotovému trhu. Dobre to ilustruje nasledujúci graf:

zdroj: Arcane research

 

Najzaujímavejšia situácia je na platforme FTX (-5,37 %). Mierne kolísanie je viditeľné aj na CME (-2,04 %). Je to výsledok rôznych obchodných stratégií prijatých investormi, aby maximalizovali zisky, s ktorými počítajú z prechodu Etherea na Proof-of-Stake.

Bude prechod na PoS úspešný?

Túto otázku si dnes kladie mnoho investorov. Teraz je sieť po úspešnom Goerliho teste. Rastie teda presvedčenie, že s The Merge, ktoré je naplánované na september 2022, nedôjde k žiadnym ďalším oneskoreniam.

Po Ropsten a Sepolia bol Goerli poslednou testovacou sieťou pred prechodom na Proof-of-Stake (PoS). Všetko prebehlo hladko, čo naznačuje, že 19. septembra nás čaká veľký prielom v sieti Ethereum.

ethereum

Mnoho tvorcov a osobností súvisiacich s ekosystémom Ethereum sa prihlásilo na Twitter, aby zdieľali svoje nadšenie z úspešného testnetu. Do tejto skupiny patrili okrem iného vedúci vývojár Preston Van Loon a influencer a investor Anthony Sassano, ktorí poznamenali, že „prichádza zlúčenie“.

Niektorí však poznamenali, že sa vyskytli menšie problémy, ktoré vznikli aj počas predchádzajúcich dvoch testovacích sietí.

Vývojár Ethereum Marius van der Wijden poznamenal, že na webe došlo k určitému „zmätku“. Išlo o „veľa neaktualizovaných uzlov“, čo test trochu spomalilo. Ako však uviedol, všetko aj tak vyzerá „celkom dobre“.

Vedúci tvorca Etherea Tim Beiko zdieľal snímku obrazovky na Twitteri hneď, ako Goerli skončil.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár