Thajsko by malo prijať kryptomeny, aby zvýšilo svoje HDP

od Martin Tkáč

Jirayut Srupsrisopa,  zakladateľ a generálny riaditeľ kryptomenovej burzy Bitkub, údajne vyzval thajské úrady, aby sa ponorili do odvetvia digitálnych aktív.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Trhová kapitalizácia tohto sektora je takmer päťkrát väčšia ako HDP krajiny. Tento sektor podľa neho „vyprodukoval“ množstvo bohatých ľudí, ktorí by mohli oživiť thajskú ekonomiku.

Bohatí držitelia kryptomien sa môžu Thajsku hodiť

Rast trhu digitálnych aktív má za následok vznik ľudí s významnými finančnými zdrojmi. Jirayut Srupsrisopa, šéf Bitkub verí, že Thajský úrad pre cestovný ruch (TAT) by sa mal odkloniť od tradičného marketingu a prilákať bohatých krypto investorov.

Krajina v juhovýchodnej Ázii patrí medzi najnavštevovanejšie na svete. Pred pandémiou bol sektor cestovného ruchu zodpovedný za takmer 20 % HDP. Navyše, veľa ľudí tam radšej žije a pracuje na diaľku kvôli tropickému podnebiu, krásnym plážam a relatívne nízkym nákladom na údržbu.

Podľa Srupsrisop môžu držitelia kryptomien transformovať thajskú ekonomiku, ak sa v krajine usadia.

Z dôvodu pandémie COVID-19 uzavrela „Krajina úsmevu“ svoje hranice pre turistov. Bola to obrovská rana pre ekonomiku. Od začiatku novembra však začalo Thajsko opäť vítať návštevníkov.

Srupsrisopa verí, že súkromné ​​spoločnosti sú pripravené poskytnúť služby digitálnych aktív novej vlne turistov. Vnútroštátne regulačné orgány by však k tomu mali dať súhlas.

Dodal, že prijatie odvetvia kryptomien by mohlo viesť k zvýšeniu HDP Thajska:

Náš domáci HDP by sa mohol šesťnásobne zvýšiť, ak sa nám podarí posilniť tento trh.

Majk Spirit NFT

TAT plánuje spustiť svoj token

K veci sa vyjadril aj Yuthasak Supasorn, guvernér TAT. Odhalil, že úrady navrhujú nový turistický ekosystém založený na technológii blockchain. To umožní bohatým ľuďom, vrátane držiteľov kryptomien, prevádzať svoje peniaze touroperátorom bez toho, aby museli využívať sprostredkovateľov.

Napriek tomu poznamenal, že pred spustením musí TAT preskúmať regulačné problémy, ako je riziko počítačovej kriminality:

Vzhľadom na postavenie TAT ako štátneho podniku existuje mnoho regulačných otázok, ktoré musíme pred implementáciou prediskutovať so spriaznenými stranami. A sú tu aj ďalšie preventívne opatrenia proti počítačovej kriminalite a ochrane zákazníkov, ktoré musíme pripraviť.

Pred niekoľkými mesiacmi Thajský úrad pre cestovný ruch oznámil plány na vytvorenie užitočného tokenu s názvom TAT coin. Vtedy Supasorn trval na tom, že aktívum pomôže cestovným kanceláriám získať väčšiu likviditu.

Ocenil kryptomeny ako triedu aktív, ktorá „mení svet“ a povedal, že tento krok by mohol prilákať viac cestovateľov.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár