Texas by mal kombinovať ťažbu bitcoinov s obnoviteľnou energiou

od Martin Tkáč

Senátor Cruz predpovedá, že ťažba bitcoinov v nasledujúcich piatich rokoch bude použitá na zachytenie nevyužitých obnoviteľných zdrojov a rozvodnej siete Texasu.

Senátor 8. októbra vo svojom príhovore na summite o blockchaine v Texase ubezpečil, že ťažbou bitcoinov je možné získavať energiu z ťažby ropy a plynu, nie ju spaľovať. Tvrdil, že existuje „obrovská príležitosť pre bitcoiny zachytiť plyn namiesto jeho plytvania“.

Podľa rozhovoru zo sociálnych médií Cruz uviedol, že polovica zemného plynu v krajine sa v súčasnosti likviduje v západnom Texase.

Je to zbytočné, pretože neexistuje prenosové zariadenie, ktoré by mohlo dodávať tento zemný plyn tam, kde by ho bolo možné použiť spôsobom, akým by sa bežne používal zemný plyn.

Využite túto silu na ťažbu bitcoinov. Pomáhate tak životnému prostrediu, pretože namiesto spaľovania zemného plynu ho využívate na produktívne využitie

Cruz vyzdvihol schopnosť ťažby bitcoinov reflexívne sa mobilizovať v reakcii na kolísanie dodávok energie s tým, že v prípade náhleho výpadku alebo výpadku elektrickej energie je možné energiu okamžite vrátiť do siete.

Očakávajte, že o päť rokov uvidíte diametrálne odlišný scenár, v ktorom bude ťažba bitcoinov hrať významnú úlohu pri budovaní a posilňovaní odolnosti energetických sietí.

Cruz poznamenal, že bitcoiny je možné použiť na zachytenie nevyužitej energie na celom svete, pričom argumentoval: „Na Zemi je veľa miest, kde je skutočne dostatok prístupu k slnku a vetru, ale nie sú tu žiadne elektrické vedenia a nie je to možné ekonomicky využiť.

Krása ťažby bitcoinov spočíva v tom, že ak sa môžete pripojiť na internet, môžete túto energiu využiť a získavať hodnotu z týchto obnoviteľných energií spôsobom, ktorý by inak nebol možný

Cruz nie je jediný, kto verí, že ťažba bitcoinov môže byť účinným spôsobom získavania obnoviteľnej energie. Nedávno Salvador oznámil svoje plány na projekt ťažby bitcoinov poháňaný obnoviteľnou energiou zo … sopky.

BTC ťažba sa už stala pre Texas kľúčovým odvetvím po tom, čo Čína nariadila baníkom zastaviť ťažbu v krajine.

Mnoho baníkov sa následne obrátilo na Texas kvôli jeho ekonomickému a veľkému množstvu obnoviteľných zdrojov energie. Mnoho baníkov začalo hľadať prístup k lacnej zelenej elektrine v Kazachstane, Nórsku a Kanade.

zdroj: blockchain.news, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár