Tether uvádza na trh nový stablecoin založený na britskej libre

od Martin Tkáč

Tether uvádza na trh nový stablecoin, ktorý bude naviazaný na britskú libru v pomere 1:1. Spočiatku bude k dispozícii na blockchaine Ethereum.

NEWSLETTER okrypte.sk
GBPT – Stablecoin spojený s librou

Tether vo svojom vyhlásení oznámil, že nový stablecoin sa bude volať GBPT a bude spočiatku dostupný na blockchaine Ethereum.

Bude to piaty stablecoin od Tetheru po naviazaní výmenného kurzu na americký dolár, teda USDT, EURT – digitálna minca spojená s eurom, zahraničná CNHT, ktorá je prepojená s čínskym juanom a nedávno predstavená MXNT, ktorá je prepojená s mexickým pesom.

Veríme, že Spojené kráľovstvo je ďalšou dôležitou hranicou pre inováciu blockchainu a širšie nasadenie kryptomien na finančných trhoch. Dúfame, že pomôžeme viesť túto inováciu tým, že používateľom kryptomien na celom svete poskytneme prístup k stablecoinom denominovaným v GBP, vydaným najväčším emitentom svojho druhu.

– komentuje CTO Tether, Paolo Ardoino.

Tether už má vo svojom portfóliu niekoľko stablecoinov, ale USDT zostáva lídrom v popularite, napriek tomu, že nedávno zaznamenal výrazný pokles uprostred paniky spôsobenej kolapsom algoritmického stablecoinu terraUSD (UST).

Ako sa môžeme dočítať v správe z The Block’s Data Dashboard, USDT je ​​stále najväčší stablecoin na svete s aktuálnou celkovou zásobou vyše 66 miliárd.

Tether oznamuje sériu auditov svojich rezerv

O hotovostných rezervách Tetheru už nejaký čas vznikajú pochybnosti. Podľa všetkého sa najbližšie plánované audity majú zamerať práve na túto problematiku.

Ardoino, ktorý sa už nejaký čas snaží zabezpečiť solídnosť rezerv spoločnosti, uviedol, že Tether za posledných osem mesiacov znížil držbu komerčných cenných papierov zo 40 miliárd USD na 15 miliárd USD. Okrem toho došlo k väčšiemu presunu rezerv smerom k cenným papierom so splatnosťou od nuly do troch mesiacov.

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár