Tether sa zbavil všetkých svojich cenných papierov

Vydavateľ stablecoinov USDT Tether oznámil, že nedávno vynuloval svoj zostatok komerčných cenných papierov. Namiesto toho je ich kryptomena stále viac podporovaná americkými štátnymi pokladničnými poukážkami.

od Simona

Newsletter news

Tether zvyšuje transparentnosť svojich rezerv

Včera, 13. októbra, Tether na svojom blogu zverejnil, že komerčné cenné papiere úplne vylúčil zo svojich rezerv. Spoločnosť ich nahradila americkými pokladničnými poukážkami. Vyššie uvedené je spôsobené snahou emitenta stablecoinov zvýšiť finančnú transparentnosť a väčšiu ochranu investorov. Zníženie komerčných papierov na nulu zdôrazňuje dôraz Tetheru na podporu svojich tokenov v podobe najbezpečnejšej formy rezerv na trhu. Tento krok môže tiež zvýšiť dôveru trhu nielen pre Tether, ale aj pre celý stablecoinový sektor. Keď spoločnosť vlani v máji zverejnila svoj prvý rozpis rezerv, jej podiel v cenných papieroch tvoril takmer polovicu jej rezerv.

tether

Tether tvrdí, že je lídrom na trhu stablecoinov z hľadiska trasparentnosti svojich rezerv, spoločnosť zverejňuje štvrťročné výkazy v ktorých poskytuje analýzu ich zloženia. Za posledných šesť mesiacov Tether pravidelne znižoval svoju expozíciu voči komerčným cenným papierom. 1. júla spoločnosť zverejnila najnovšiu aktualizáciu údajov o pokroku v ďalšom znižovaní portfólia komerčných papierov na 3,5 miliardy USD. 30. septembra spoločnosť oznámila, že jej podiel na komerčných papieroch je nižší ako 50 miliónov dolárov. Teraz sa spoločnosti podarilo predať zvyšok cenných papierov.

Vedenie spoločnosti sa výrazne zameriava na zlepšenie transparentnosti svojich rezerv. Súvisí to s prebiehajúcou diskusiou o regulácii stablecoinov v USA. Regulačné orgány oznamujú návrh zákona, ktorý bude formálnejšie regulovať trh so stablecoinmi.

Kontrolné orgány Tetheru požadujú väčšie zverejnenie rezerv spoločnosti ako poistku pre jej stablecoiny. K tomu sa pridáva otázka hromadnej žaloby, v ktorej je emitent obvinený z manipulácie trhu s kryptomenami. Ďalším vláknom je prebiehajúci súdny proces za slobodu informácií v New Yorku.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár