Tether sa stal obeťou DDOS útoku

od Martin Tkáč

Tether, najväčší stablecoin a tretia najväčšia kryptomena na svete, sa stal 18. júna obeťou masívneho DDOS útoku.

NEWSLETTER okrypte.sk
Podľa tweetu Paola Ardoina spoločnosť dostala žiadosť o výkupné od hackerov, ktorí napadli jej systém. Vysvetlil však, že to v žiadnom prípade nie je novinka. Tether už v minulosti riešil podobné situácie.

V dôsledku útoku na stránku stablecoinu bolo zaznamenaných 8 miliónov dopytov za 5 minút. V bežný deň dostane len 2 dopyty za 5 minút. Spoločnosť prvýkrát nahlásila útok asi 2 hodiny po jeho spustení.

Zatiaľ žiadne ďalšie informácie od Tetheru nevyšli.

Kapitalizácia spoločnosti klesla na najnižšiu úroveň za posledných osem mesiacov

Trhu sa v poslednom čase príliš nedarí. Bitcoin klesol pod 20 000 $ a ETH sa pohybuje pod 1 000 $. V prípade USDT je ​​situácia podobná.

16. júna sa trhová hodnota mince prvýkrát od októbra 2021 prepadla pod 70 miliárd USD. V čase písania tohto článku je trhová kapitalizácia tetheru 68,2 miliárd USD, čo predstavuje nárast o približne 300 miliónov USD.

Zatiaľ čo tether v posledných týždňoch strácal podiel na trhu, iné stablecoiny, ako napríklad USD Coin (USDC), získali hodnotu. Trhová kapitalizácia USDC vzrástla z približne 48 miliárd USD v polovici mája na súčasných 55 miliárd USD.

Zmenšujúca sa trhová kapitalizácia sa odohráva tvárou v tvár pretrvávajúcej panike na trhu. Súhrnná hodnota celého trhu s kryptomenami nedávno prvýkrát od februára 2021 klesla pod 1 bilión dolárov.

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár