Spoločnosť Tether reaguje na obvinenia z účasti na praní špinavých peňazí

Spoločnosť Tether reagovala na obvinenia vznesené voči nej v správe webovej stránky Wall Street Journal. V nej sa totiž uvádza, že subjekt, ktorý stojí za stablecoinom USDT, podporuje spoločnosti zaoberajúce sa praním špinavých peňazí. Mimochodom, nie je to prvýkrát, čo spoločnosť Tether musí čeliť tomuto typu informácií.

od Martin Tkáč

Newsletter news
Závažné obvinenia voči Tetheru a Bitfinexu

3. marca sa na webovej stránke Wall Street Journal (WSJ) objavil článok, ktorý útočil na spoločnosť Tether. Novinári sa údajne dostali k e-mailom a dokumentom, z ktorých vyplýva, že emitent USDT mal väzby na subjekty v Číne, ktoré spoločnosti posielali falošné faktúry a využívali schránkové spoločnosti. O čo presne ide?

V článku WSJ sa opisujú určité transakcie uskutočnené spoločnosťou Tether a súvisiacou burzou Bitfinex, ktoré mali čínskym spoločnostiam poskytnúť prístup k bankovým účtom. Ako sa v správe uvádza, tieto subjekty by samy o sebe nemali prístup k bankovému účtu. Tether a Bitfinex im tiež mali pomôcť obísť rôzne kontroly z bankového sektora.

Okrem toho sa v správe uvádza, že tieto spoločnosti údajne spolupracovali s teroristickými organizáciami, v mene ktorých sa prali peniaze. Denník Wall Street Journal ďalej s odvolaním sa na osobu oboznámenú s prípadom napísal, že spoločnosť Tether vyšetruje americké ministerstvo spravodlivosti. Pre informáciu však nebolo uvedené, o aké vyšetrovanie ide.

Titulok článku, ktorý útočí na spoločnosť Tether na stránkach denníka Wall Street Journal.

Zdroj: Wall Street Journal

Tether reaguje

Spoločnosť dlho nečakala a zareagovala. V ten istý deň na svojom blogu zverejnila oficiálne vyhlásenie k správe, ktorá ju obviňuje z podvodných praktík.

Tether označil správy o sebe za „zastarané tvrdenia z dávnych čias“ a „úplne nepresné a zavádzajúce“.

Spoločnosti Bitfinex a Tether majú prvotriedne programy dodržiavania predpisov a spĺňajú platné právne požiadavky týkajúce sa boja proti praniu špinavých peňazí, poznávania zákazníkov a financovania terorizmu

– uvádza sa v príspevku na webovej stránke spoločnosti.

Napísala tiež, že spoločnosť Tether je „hrdým“ spolupracovníkom orgánov činných v trestnom konaní a „bežne a dobrovoľne“ poskytuje pomoc orgánom v USA a v zahraničí pri všetkých snahách o boj proti nezákonným praktikám.

Paolo Ardoino, technologický riaditeľ spoločností Tether a Bitfinex, pridal reakciu na Twitteri. Vo zverejnenom príspevku napísal, že správa pozostáva z „dezinformácií a nepresností“. Okrem toho naznačil, že reportéri služby WSJ sú klauni.

Zasieva WSJ okolo Tetheru FUD?

Ako smespomenuli na začiatku, Tether už má za sebou celkom slušnú bilanciu negatívnych správ. Zdá sa, že denník Wall Street Journal to spoločnosti neuľahčuje, aby si udržala dobré PR.

Na stránkach tohto webu sa už objavilo niekoľko správ, ktoré naznačujú, že spoločnosť má čo skrývať pred svetom. Začiatkom februára tohto roku sa písalo, že od roku 2018 spoločnosť ovládajú štyri osoby, ktoré v nej vlastnia 86 % podiel.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár