Tether po vyšetrovaní odstránil účet Twitter

od Martin Tkáč

Generálny riaditeľ spoločnosti Tether Jean-Louis van der Velde’s si odstránil účet na Twitteri po správe agentúry Bloomberg, ktorá spochybňuje podporu spoločnosti pre jej rezervy. Spoločnosť Tether reagovala tým, že správu označila za mätúcu a uviedla, že USDT je ​​plne podporovaná.

Generálny riaditeľ spoločnosti Tether si odstránil účet na Twitteri po nedávnej správe agentúry Bloomberg. Článok uvádza niekoľko tvrdení vrátane toho, že spoločnosť Tether dlhuje miliardy čínskym investorom. Únik informácií odhaľuje, že získal dokumenty ukazujúce rezervný účet Tether Holdings, ktoré obsahujú:

Miliardy dolárov v krátkodobých pôžičkách veľkým čínskym spoločnostiam. Správa sa zaoberá predovšetkým rezervami spoločnosti Tether, ktoré podporujú jeho miliardy USDT. Niečo, čo bolo v minulosti hlavným bodom sporu. Okrem iného tvrdí, že spoločnosť vlastní miliardy v obchodných listoch od veľkých čínskych spoločností. A že sú zvyknutí podporovať svoje rezervy.

Reakcia Tetheru na článok bola poburujúca a vyzvala Bloomberg, aby použil pochybné zdroje na „zapadnutie do nabitého a vopred určeného príbehu“. Spoločnosť Tether za posledných 12 mesiacov podnikla kroky, aby ponúkl dôkazy o svojich rezervách. Vydala niekoľko schválení svojich rezerv, aj keď niektorí investori na trhu neveria, že to stačí na zmiernenie obáv.

Agentúra Bloomberg predtým informovala, že ministerstvo spravodlivosti vyšetruje bankové podvody voči vedúcim predstaviteľom spoločnosti Tether. Keďže ide o najväčší stablecoin na trhu, akýkoľvek vplyv na Tether by sa mohol preniesť na zvyšok trhu. Toto je obava, o ktorej sa v minulosti znova a znova diskutovalo.

Pokiaľ ide o najnovší tweet generálneho riaditeľa, s odkazom na publikáciu:

Ďalší finančne zotročený miznúci časopis sa pokúša prísť s nejakými obskúrnymi informáciami o Tetheri, aby zarobil nejaké peniaze a oddialil jeho vyhynutie o niekoľko dní, buďte naladení …

Môže SEC vyšetrovať aj Tether?

Neexistovalo žiadne oficiálne oznámenie SEC, ktoré by naznačovalo vyšetrovanie. Ak by však k takémuto vývoju došlo, trh by získal oveľa hlbší pohľad na krytie rezerv firmy.

Z iných zdrojov existujú tvrdenia, že Tether má obchodné papiere Evergrande, čo spoločnosť popiera. Takýto tlak by mohol byť bodom zlomu pre spoločnosť, ktorá bude pravdepodobne čeliť dlhoročnej kontrole investorov aj médií.

Všetky platformy sociálnych médií vedú o tomto vývoji búrlivé diskusie. Mnoho investorov do kryptomien v minulosti kritizovalo Tether za nepriehľadnosť jeho chrbtovej kosti a teší sa na to, čo by vyšetrovanie SEC mohlo priniesť.

SEC navrhla vyšetrenie Tetheru po tom, čo na to poukázal aj zákon o slobode informácií (FOIA). Pokiaľ ide o prieskum bankových podvodov ministerstva spravodlivosti, spoločnosť ho označila za „zastarané tvrdenia“. Rastúci počet takýchto správ a odpovedí investorom pochopiteľne nepridáva veľkú dôveru, ale ukáže sa, ako sa to vyvinie.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com, koláž oKrypte

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár