Tether oznamuje sériu auditov svojich rezerv

od Simona

CTO spoločnosti Tether, Paolo Ardoino, oznámil, že spoločnosť prejde sériou auditov, do ktorých sa zapojí niekoľko veľkých špecializovaných spoločností. Sťahujú sa ďalšie čierne mračná nad najväčším stablecoinom na trhu?

NEWSLETTER okrypte.sk

Tether sa pripravuje na sériu auditov

V tweete Tether oznámil, že má v úmysle v najbližších dňoch uskutočniť sériu rozhovorov s poprednými poradenskými spoločnosťami. Okamžite sa objavili špekulácie, že nedávny krach na trhu a kolaps stablecoinu Terra mohli dostať spoločnosť do ťažkej pozície a že sa snaží svoje chyby napraviť.

Na druhej strane, len za týždeň čelil stablecoin rekordným výplatám svojej meny, kedy sa z obehu sa vyparilo až 12 % USDT. Ide o jeden z najväčších výberov v histórii. Možno dokonca na druhom mieste po výplate 16 miliárd dolárov od Washington Mutual, ktorá viedla k jej bankrotu v roku 2008.

12. mája Tether na niekoľko hodín stratil spojenie s dolárom. Potom jeho kurz klesol na 0,95 USD, čo vyvolalo paniku na trhoch. Na konci dňa však opäť získal paritu.

Ardoino v rozhovore pre magazín Euro money povedal:

„Boli sme podrobení záťažovej skúške, ktorú by neprešla ani banka a obstáli sme na výbornú.“

Podľa CTO je stablecoin predmetom medvedích špekulácií, ktoré sa zatiaľ zdajú byť zahnané.

Ukázali sme, že v najhoršom scenári, keď sa Terra rozpadala, celý trh s kryptomenami sa zrútil a akciový trh klesol, sme dostali veľa žiadostí o výber a splnili sme ich v priebehu niekoľkých minút.

Pochybnosti o peňažných rezervách Tetheru

O hotovostných rezervách Tetheru už nejaký čas vznikajú pochybnosti. Podľa všetkého sa najbližšie plánované audity majú zamerať práve na túto problematiku.

Ardoino, ktorý sa už nejaký čas snaží zabezpečiť solídnosť rezerv spoločnosti, uviedol, že Tether za posledných osem mesiacov znížil držbu komerčných cenných papierov zo 40 miliárd USD na 15 miliárd USD. Okrem toho došlo k väčšiemu presunu rezerv smerom k cenným papierom so splatnosťou od nuly do troch mesiacov.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár