Tether investuje v Salvádore. Ide o obnoviteľnú energiu a ťažbu kryptomien

Spoločnosť Tether investuje do projektu obnoviteľných zdrojov energie v Salvádore. Investícia má údajne hodnotu 1 miliardy USD.

od Simona

Salvádor a Tether spájajú svoje sily

Pripomeňme, že Salvádor uznal v roku 2021 BTC za zákonné platidlo. Podľa úradov to viedlo k zvýšenému záujmu o krajinu z hľadiska cestovného ruchu. Pripojil sa k nemu aj program rozvoja obnoviteľných zdrojov energie v Metapáne, ktorého cieľom je využívať solárnu a veternú energiu na napájanie strojov na ťažbu bitcoinov.

Teraz sa ukázalo, že spoločnosť Tether je jedným z investorov uvedeného projektu OZE. Rozvíja Volcano Energy, 241 megawattové (MW) centrum obnoviteľnej energie, ktoré vzniklo v Metapáne. Očakáva sa, že bude vyrábať 169 MW solárnej energie a 72 MW veternej energie. Vyrobená energia bude napájať ťažobné centrá spoločnosti v Salvádore. Spoločnosť Tether odhaduje, že výpočtový výkon presiahne 1,3 exahash za sekundu. To by znamenalo, že Volcano Energy bude jednou z najväčších baní na kryptomeny na svete.

Technologický riaditeľ spoločnosti Tether Paolo Ardoino uviedol, že táto investícia je súčasťou širšej vízie. Spoločnosť chce investovať do výroby energie z obnoviteľných zdrojov, ako aj do ťažobnej infraštruktúry.

Generálny riaditeľ Volcano Energy Josue Lopez dodal, že „v súčasnosti sa viac ako 52 % bitcoinov vydáva udržateľným spôsobom.

„Veríme, že toto percento sa v nasledujúcich rokoch výrazne zvýši vďaka dôležitým investíciám, ako je tá naša,“

– povedal.

Presná suma investovaná spoločnosťou Tether nie je známa. Očakáva sa, že celkovo pôjde o 1 miliardu USD.

Ťažiari

Známi fanúšikovia bitcoinu vs. Salvador

Salvádorská vláda robí veľa pre posilnenie svojej pozície na trhu s kryptomenami. Na rozvoji tohto odvetvia v krajine sa podieľa Max Keiser. Pôsobí ako poradca prezidenta Nayiba Bukeleho a zároveň je prezidentom spoločnosti Volcano Energy.

Na druhej strane, Saifedean Ammous, ekonóm a autor knihy „The Bitcoin Standard“, sa nedávno stal ekonomickým poradcom Národného úradu pre bitcoin. Ide o subjekt, ktorý má viesť úsilie o podporu prijatia blockchainu a kryptomien v krajine.

Bukele je zástancom bitcoinu. Jeho krajina tiež zriadila sieť bitcoinových automatov a aplikáciu peňaženky pre digitálne aktíva. Mnohí mu však vyčítajú, že jeho politika je spojená s de facto vládou mafie. Zločinecké organizácie by kryptomeny používali na pranie špinavých peňazí. To je však v rozpore s inými opatreniami salvádorských orgánov. Tie totiž vyhlásili skutočnú vojnu organizovanému zločinu. Za tetovanie s mafiánskym symbolom sa môže ísť do väzenia.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár