Ethereum "The Merge" bude odložené

Testovacia sieť Ropsten je pripravená na „skúšku“ The Merge

od Simona

Ropsten bude prvou verejnou testovacou sieťou Ethereum, ktorá prejde z proof-of-work (PoW) na proof-of-stake (PoS). Tá sa uskutoční v rámci tzv. „The Merge“ v auguste tohto roku.

NEWSLETTER okrypte.sk

Tim Beiko, hlavný vývojár Etherea, zdieľal túto správu na Twitteri včera večer:

„Najdlhšie fungujúca testovacia sieť Ethereum PoW prechádza na Proof of Stake! Nový reťazec bol spustený dnes a The Merge sa na webe očakáva okolo 8. júna.“

Beiko nazval túto novinku „prvou skúškou“ pre baníkov.

Potom začal na Twitteri dlhé vlákno, kde diskutoval o technických detailoch udalosti. Informoval vývojárov, že v ich prípade by sa po Merge nemalo nič meniť.

Novo spustený reťazec na Ropsten prejde okolo 2. júna aktualizáciou „Bellatrix“, aby bol kompatibilný s Merge. O niekoľko dní potom baníci vyberú hodnotu známu ako Terminal Total Difficulty (TTD), aby začali transformáciu. Potom budú musieť nakonfigurovať svoje uzly podľa tejto hodnoty.

Podľa blogového príspevku Ethereum:

„Po prechode na Ropsten budú ďalšie dve testovacie siete (Goerli a Sepolia) overené, kým sa pozornosť presunie na hlavnú sieť.“

Nadácia Ethereum Foundation tiež nedávno zvýšila svoje výplaty odmien za chyby, aby uľahčila bezproblémovú konverziu.

Ethereum, testovacie siete a fúzia

Ropsten, ktorý bol spustený v roku 2016, je najdlhšie fungujúca testovacia sieť Ethereum PoW. Testovacie siete sú vo všetkých ohľadoch totožné s „mainnetom“ a vývojári ich využívajú na testovanie smart kontraktov a decentralizovaných aplikácií (dApps).

Ropsten používa bezcennú formu Etherea na transakcie a testovanie kódovacieho prostredia. Zmeny vykonané v testovacej sieti nemajú vplyv na hlavnú sieť Ethereum. Toto prostredie bez následkov poskytuje vývojárom kľúčový prehľad o akýchkoľvek potenciálnych problémoch, s ktorými sa môžu na svojej ceste stretnúť.

Dlho očakávaná megaaktualizácia Ethereum, predtým známa ako 2.0, zmení web zo spotrebiteľského konsenzuálneho algoritmu PoW, kde transakcie schvaľujú výpočtoví baníci na PoS, kde baníci, ktorí poskytujú najviac kolaterálu, schvaľujú najviac transakcií.

Ethereum tvrdí, že zníži spotrebu energie až o 99,5 %.

Termín „The Merge“ sa vzťahuje na bod, kde sa hlavná sieť Ethereum pripája k Beacon Chain založenom na PoS. Po tejto udalosti bude nasledovať Ethereum 2.0, ktoré bolo nedávno premenované na „Consensus Layer“.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár