predaj bitcoinov tesla

Tesla už rok nekúpila ani nepredala svoje bitcoiny

0 komentárov

Pred rokom, v prvom štvrťroku 2021, Tesla kúpila prvé bitcoiny. Zaujímavé je, že spoločnosť práve priznala, že stále vlastní 1,26 miliardy dolárov v digitálnych aktívach. V porovnaní s koncom štvrtého štvrťroka 2021 to znamená, že neurobili žiadne zmeny.

Tesla nenakupuje ani nepredáva kryptomeny

Tesla nekupovala, ale ani nepredávala svoje kryptomeny. Ako sa môžeme dočítať vo vyhlásení spoločnosti, akékoľvek zmeny v hodnote digitálnych aktív spoločnosti sú odvtedy spôsobené len výkyvmi v ich ocenení. V treťom štvrťroku 2021 spoločnosť vykázala stratu 51 miliónov dolárov. Súviselo to s poklesom hodnoty držaných bitcoinov.

Tesla vykázala v prvom štvrťroku 2022 príjmy vo výške 18,76 miliardy dolárov, čo prekročilo odhadovaných 17,80 miliardy dolárov. Predaj elektrických vozidiel dosiahol zisk 16,86 miliardy USD, čo predstavuje nárast o 87 % v porovnaní s rovnakým štvrťrokom minulého roka.

Od decembra investori sťahujú z búrz 100 000 BTC mesačne

Nejednoznačný postoj ku kryptomenám

Stojí za zmienku, že zakladateľ Tesly, Elon Musk sa zrejme nedokáže rozhodnúť, či je podporovateľom BTC alebo nie.

V marci 2021, mesiac po tom, čo Tesla kúpila bitcoiny, Musk prostredníctvom Twitteru oznámil, že spoločnosť môže akceptovať bitcoiny ako spôsob platby. O necelé dva mesiace však zmenil názor a prezradil, že spoločnosť nebude akceptovať bitcoin kvôli negatívnemu vplyvu ťažby kryptomien na životné prostredie.

Toto však nie je koniec tejto podivnej ságy. V júli Musk vysvetlil, že ak by sa ťažba bitcoinov uberala iným smerom, napríklad fungovala v súlade s princípmi trvalo udržateľného rozvoja on a jeho kolegovia by uvažovali o pridaní BTC ako formy platby. Spoločnosť v októbri potvrdila, že je otvorená pre kryptomeny.

„V budúcnosti môžeme reštartovať praktiky obchodovania s kryptomenami pre naše produkty a služby.
Veríme v dlhodobý potenciál digitálnych aktív ako investície aj ako likvidnej alternatívy k hotovosti,“ povedala vtedy spoločnosť.

Musk tiež dlhodobo propaguje dogecoin. V posledných rokoch žartoval, že by chcel byť generálnym riaditeľom tohto projektu. Tesla v súčasnosti tiež prijíma DOGE vo svojom internetovom obchode. S touto „psou“ kryptomenou si môžete kúpiť vybrané značkové vychytávky.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár