tesla a dopad btc

Tesla prijíma platby v dogecoinoch

Najväčšia automobilka z hľadiska trhovej kapitalizácie Tesla povolila platby v dogecoinoch mesiace po pozastavení zúčtovania v BTC kvôli ekologickým problémom. V dôsledku toho cena DOGE zaznamenala dvojciferný rast.

od Martin
Tovar Tesla je možné zakúpiť za dogecoin

tweet

Tesla akceptuje DOGE

Nie je žiadnym tajomstvom, že Elon Musk, najbohatší muž súčasnosti, je fanúšikom dogecoinu. Teraz však jeho podpora stúpla na úplne inú úroveň. Tesla, jedna z jeho spoločností, sa rozhodla povoliť platby v DOGE za svoje produkty.

Spoločnosť vysvetlila, že používatelia, ktorí chcú platiť memecoinami, musia mať krypto peňaženku. Po pripojení môžu posielať prostriedky pomocou alfanumerického kódu alebo QR kódu.

Gigant elektrických vozidiel prisľúbil, že čoskoro aktualizuje svoje ceny, aby sa zobrazovali aj na DOGE. Zatiaľ sa však stále zobrazujú vo fiat menách. Ako spoločnosť napísala, všetky jej produkty „budú jasne ocenené v dogecoinech“.

Majk Spirit NFT

Objednávky nie je možné zrušiť

Tesla tiež varovala potenciálnych zákazníkov DOGE, že objednávky zadané pomocou memecoinov „už nie je možné zrušiť“. Všetky takéto nákupy sú navyše „konečným predajom“ a nemožno ich vrátiť, vymeniť ani zrušiť.

Spoločnosť zdôraznila, že Dogecoin je jedinou kryptomenou, ktorú akceptuje. Pripomeňme, že spoločnosť umožnila platby v bitcoinoch minulý rok, ale o niekoľko mesiacov neskôr túto iniciatívu zastavila s odvolaním sa na obavy o životné prostredie.

Krátko po zverejnení správ sa DOGE zvýšil o 30% z 0,16 USD na mesačné maximum 0,21 USD. Práve teraz meme coin mierne ustúpil a pohybuje sa okolo 0,19 USD.

Nie je to tak dávno, čo Musk v rozhovore pre Time Magazine povedal, že dogecoin je lepšia odpoveď. Jeho vyhlásenie zaznelo krátko po tom, čo bol podľa magazínu zvolený za Osobnosť roka 2021.

Bitcoin nie je dobrou náhradou obchodnej meny. Aj keď to bolo koncipované ako hlúpy vtip, dogecoin je vhodnejší na obchodovanie. Celkový peňažný tok, ktorý sa vykonáva s dogecoinmi, podobne ako každodenné transakcie, má oveľa vyšší potenciál ako s bitcoinmi

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár