Tesla predala časť svojich bitcoinov

od Martin Tkáč

Ukazuje sa, že v druhom štvrťroku tohto roka Tesla predala 75 % svojich bitcoinov. Vyplýva to z novej správy spoločnosti.

NEWSLETTER okrypte.sk
Tesla predáva BTC

Na konci druhého štvrťroka sme premenili približne 75 % našich bitcoinov na fiat menu

– čítame v aktualizácii.

Konverzie za 2. štvrťrok priniesli do našej súvahy 936 miliónov dolárov v hotovosti

– dodal.

Tesla mala na začiatku druhého štvrťroka celkovo okolo 42 000 BTC. Väčšinu svojich bitcoinov predala za priemernú cenu okolo 29 000 dolárov.

Ešte skôr, 8. februára 2021, spoločnosť oznámila, že nakúpila bitcoiny až za 1,5 miliardy dolárov. Okrem toho začala akceptovať BTC ako novú formu platby. Neskôr, ale ešte v prvom štvrťroku 2021, spoločnosť predala BTC za približne 272 miliónov dolárov.

Neskôr spoločnosť začala robiť zvláštne kroky (hoci v súlade s impulzívnou povahou jej generálneho riaditeľa Elona Muska). Zrazu prestala prijímať platby v bitcoine. Oficiálnym dôvodom je, že ťažba bitcoinov je považovaná za neekologickú.

Sám Musk uviedol, že akonáhle sa BTC začne ťažiť ekologickejšími metódami, „Tesla opäť povolí bitcoinové transakcie“.

predaj bitcoinov teslaJe to dobrá správa pre trh?

Ako môžete vidieť, nedávne poklesy na trhu s kryptomenami v Q2 tohto roka boli z veľkej časti spôsobené veľkými spoločnosťami, ktoré predávali svoje kryptomeny.

Nedávne správy však nemusia byť pre trh nevyhnutne zlé. Investori môžu vidieť, že veľké spoločnosti sa už vypredali, čo znižuje riziko ďalších takýchto prudkých poklesov BTC na burzách.

Ako reagoval trh na najnovšie správy o Tesle? Bitcoin klesol pod hranicu 23 000 dolárov. Dnes je však stále o 14 % drahší ako pred 7 dňami. Denne však stratil 2,5 % svojej hodnoty.

Ether stratil 5 %, teraz stojí okolo 1 490 USD. Stále je to však až o 35 % viac ako týždeň predtým.

Manipuluje Musk s kurzom BTC?

Za zváženie tiež stojí, či Musk a Tesla už niekoľko mesiacov zámerne nemanipulujú s kurzom BTC. Spoločnosť môže na takýchto náhlych pohyboch veľa zarobiť. O to viac, že ​​Elon Musk si už dlhšie všímal, že jeden z jeho tweetov môže viesť k zvýšeniu, ale aj k poklesu ceny takmer akéhokoľvek aktíva.

zdroj: cointelegraph.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár