Tesla môže obnoviť platby BTC

od Martin Tkáč

Tesla nedávno prestala akceptovať bitcoin ako spôsob platby za svoje elektromobily. Elon Musk teraz uviedol, že jeho spoločnosť bude pokračovať v prijímaní pôvodnej kryptomeny. Existuje však jedna podmienka.

Spoločnosť Tesla môže obnoviť platby BTC

Presne mesiac po tom, čo Tesla oznámila pozastavenie platieb bitcoinom, Elon Musk v nedeľu uviedol, že výrobca elektrických vozidiel obnoví platby BTC. Existuje však jedna podmienka: minimálne 50% energie použitej na ťažbu bitcoinu musí pochádzať z čistých zdrojov energie.

Ak sa potvrdí rozumné (~ 50%) využitie čistej energie ťažiarmi s pozitívnym budúcim trendom, spoločnosť Tesla opäť povolí obchodovanie s bitcoinmi.

center>

Elon Musk opäť chytá flak, ale čo to je pre tentokrát? Generálna riaditeľka spoločnosti Sygnia Magda Wierzycka ho kritizovala slovami „To, čo sme pri bitcoinoch videli, je manipulácia s cenami jedným veľmi silným a vplyvným jednotlivcom.“

Tento tweet bol odpoveďou na slová Magdy Wierzyckej, jednej z najbohatších žien v Južnej Afrike a generálnej riaditeľky spoločnosti Sygnia. Muskovi vyčítala, že čerpal a vyhodil bitcoin pre svoj vlastný prospech.

Manipuluje Elon Musk s trhom?

Musk tvrdil, že Tesla predala iba 10% podielu, aby potvrdila, že BTC „sa dá ľahko zlikvidovať bez pohybu na trhu“.

Miliardár navyše vyvrátil obvinenia, že svoj vplyv na sociálne médiá použil na úmyselné ovplyvnenie ceny BTC. Ale či to urobí úmyselne alebo nie je pravdepodobné, že po Muskových príspevkoch na Twitteri bude nasledovať zvýšená volatilita ako obvykle.

Po vyššie uvedenom vývoji, v ktorom spoločnosť Tesla vypla platby BTC, tento majetok okamžite klesol o 3 000 dolárov. Hneď na druhý deň BTC znehodnotil ďalších 20%.

Naproti tomu, keď Musk o pár dní vysvetlil, že Tesla má stále všetky svoje mince, spôsobil zvýšenie ceny o 2 500 dolárov.

Dnešný tweet nebol iný. Cena podkladovej kryptomeny reagovala okamžite. Bitcoin okamžite vzrástol o 1 500 dolárov a prelomil odpor 36 000 dolárov. V súčasnosti je hodnota za jednu mincu zaplatiť približne 39 000 dolárov.

zdroj: pixabay.com, bitcoin.pl, twitter.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár