TERRA: Môže LUNA skutočne ísť to the Moon?

od Martin Tkáč

Platforma Terra so svojím tokenom LUNA je v súčasnosti jedným z najzaujímavejších návrhov na scéne kryptomien. Veľký rozruch vyvoláva fakt, že od decembra 2020 do decembra 2021 sa cena tejto kryptomeny zvýšila o 15 000 %. Toto je najlepší výsledok spomedzi desiatich najlepších mincí na CoinMarketCap. Nečudo, že o projekt LUNA sa zaujíma čoraz viac investorov. Tento ekosystém, vytvorený okrem iného aj na to, aby mohol vydávať stablecoiny, má naozaj silné základy.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Čo je Terra a čím je jedinečná?

Terra bola založená Danielom Shinom a Do Kwonom v januári 2018. Prišli s projektom, ktorý sa zameriava na rýchle prijatie technológie blockchain a kryptomien. Kwon prevzal funkciu generálneho riaditeľa Terraform Labs, spoločnosti stojacej za Terra.

Terra je blockchain protokol, ktorý využíva stablecoiny viazané na fiat meny na napájanie medzinárodných platobných systémov. Každý stablecoin je spojený s inou fiat menou. Napríklad UST je jedným zo stablecoinov Terra a je naviazaný na americký dolár (USD). Ďalší stablecoin – KRT – súvisí s juhokórejským wonom (KRW).

Čo hovorí whitepaper Terra?

  • Ponúka rýchle a cenovo dostupné vysporiadanie
  • Natívny token s názvom LUNA sa používa na stabilizáciu ceny stablecoinov
  • Držitelia LUNA môžu spravovať aj hlasovaním

Projekt poskytuje viacero funkcionalít umožňujúcich fungovanie v oblasti decentralizovaných financií (DeFi). Ponúka natívny token LUNA, podporu stablecoinov, ako aj inteligentné zmluvy a platobnú platformu.

Prečo je tento blockchain ideálny na vytváranie hier?

Minulý rok v tomto období bolo v rôznych projektoch DeFi menej ako 50 000 dolárov. Dnes má Terra takmer 13 miliárd dolárov v desiatich rôznych projektoch. Tvárou v tvár vysokým poplatkom za Ethereum si mnohí vývojári blockchainových projektov vyberajú Terra.

Prečo je tento blockchain taký výhodný pre hry?

Komunita LUNAtic

Terra je na ceste k obrovskému úspechu vďaka svojmu dizajnu, súvisiacim ekosystémovým produktom a partnerstvám, a čo je možno najdôležitejšie, svojimi komunitami.

Majk Spirit NFT

Obrovská herná komunita

Axie Infinity ukázala neuveriteľný potenciál decentralizovaných blockchainových hier Play2Earn. Trhová kapitalizácia Axie Infinity dosahuje podobné úrovne ako obri na trhu s tradičnými videohrami. To inšpirovalo mnohých vývojárov hier, ako je RoboHero. Hra, ktorá už čoskoro uzrie svetlo sveta, zavedie hráčov do metaverse, kde si môžu vytvárať svojich robotov a využívať ich na boj. Za víťazstvo v súboji budete môcť získať natívne žetóny Robo alebo LUNA.

Škálovateľnosť

V prípade hier je veľmi dôležitá otázka škálovateľnosti. Terra poskytuje až 10 000 transakcií za sekundu a každých šesť sekúnd sa generujú nové bloky. Transakcie v tejto sieti sú tiež rýchle a nezahŕňajú vysoké poplatky.

Rovnako ako predchádzajúce finančné inovácie, ktoré boli podporované veľkými platobnými sieťami (Alipay od Taobao, Paypal od eBay, Visa), aj Terra bola založená s podporou Terra Alliance. Je to 15. najväčšia spoločnosť elektronického obchodu v Ázii, ktorá spolu spracováva ročný objem transakcií 25 miliárd USD a 45 miliónov používateľov.

Niet pochýb o tom, že hry priťahujú do komunity veľké publikum a veľká herná komunita na There určite zvýši dopyt po všetkých natívnych stablecoinoch a protokoloch / dApps (a samozrejme LUNA).

Niektorí veria, že Terra (LUNA) v najbližších týždňoch prekoná hranicu 100 USD. Tieto prognózy sú výsledkom technickej analýzy a stále silnejších základov projektu.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár