Terra Land spúšťa prvú finančnú zbierku na nákup nehnuteľností v stablecoinoch

od Martin Tkáč

Terra Land, inovatívny projekt spájajúci kryptomeny a realitný priemysel, si získava čoraz väčšiu komunitu investorov. 20. decembra spúšťa prvú finančnú zbierku na nákup nehnuteľností za stablecoiny.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Projekt Terra Land je postavený na Terra blockchaine a nákup nehnuteľností je v súčasnosti možný cez UST, teda stablecoin fungujúci v tomto ekosystéme. Aktuálne sa dá kúpiť na burzách KuCoin a Bitfinex a podľa neoficiálnych oznámení bude čoskoro dostupný aj na Binance.

Možností nákupu UST je samozrejme viac, napríklad prostredníctvom decentralizovaných búrz (tzv. DEX). Samozrejme, na spracovanie transakcií budete potrebovať peňaženku, akou je Terra Station, dostupná ako rozšírenie v prehliadači, desktopovej a mobilnej verzii.

Ako platforma Terra Land uľahčuje život investorom?

Platforma Terra Land vám umožňuje nakupovať všetky nehnuteľnosti alebo ich časť pomocou kryptomien. V prvom prípade sa majiteľ rozhodne, či ho využije pre vlastnú potrebu alebo si ho prenajme.

V druhom bude nehnuteľnosť odovzdaná prevádzkovateľovi požičovne z automatu. Zisky, ktoré generuje, sa prenesú na investorov. Potvrdením transakcie na platforme Terra Land sú tokeny vygenerované individuálne pre každú nehnuteľnosť a elektronická zmluva potvrdzujúca vlastnícke práva.

Vďaka tomu môže každý investor zrealizovať transakciu za pár chvíľ bez toho, aby opustil domov. Jedinou podmienkou je absolvovanie procedúry KYC (v súlade s platnou legislatívou). V prvom štvrťroku 2022 sa v štruktúre platformy Terra Land objaví aj sekundárny trh s akciami v oblasti nehnuteľností.

Majk Spirit NFT

Na stránke terraland.io môžeme vidieť dostupné nehnuteľnosti, ale len niektoré objekty, ktoré platforma má. Pri každom z nich sú popísané aj parametre investície vrátane očakávaná miera návratnosti.

Pohybuje sa okolo 4-6%, čo je typická miera návratnosti pre trh s nehnuteľnosťami na prenájom. Čoraz viac ľudí vidí hodnotu v zabezpečení akumulovaného kapitálu v tomto type investícií. Pre každého investora sú samozrejme dôležité miery návratnosti, ale oplatí sa venovať pozornosť aj bezpečnosti a stabilite, ktorú je možné zabezpečiť kombináciou nehnuteľností s kryptomenami a technológiou blockchain.

Základným princípom zdravého investovania je diverzifikácia portfólia. Najmä výber zložiek, ktoré sú menej citlivé na všeobecný trhový sentiment a nepodliehajú prevládajúcej ekonomickej situácii.

Terra Land spúšťa prvú finančnú zbierku na nákup nehnuteľností v stablecoinoch

Terra Land, kombinácia kryptomien a skutočných, tvrdých aktív

História ukázala, že protokoly DeFi generujú vyššiu mieru návratnosti počas pozitívneho trhového prostredia, aby ju výrazne znížili počas medvedieho trhu. Príjem z prenájmu nehnuteľností nie je v žiadnom prípade závislý od obchodného cyklu kryptomien.

Ďalšou otázkou je miera rizika, ktorému vystavujeme samotný investovaný kapitál. Platforma Terra Land poskytuje produkty, ktoré sú založené na tvrdých, skutočných aktívach. Vďaka tomu nepodliehajú veľkému množstvu rizík, charakteristických pre striktne digitálne aktíva.

Terra Land vám navyše umožňuje generovať dodatočnú mieru návratnosti prostredníctvom Loan Farming – pôžičky v stabilných coinoch oproti žetónom nehnuteľností. Prebieha za veľmi atraktívnych podmienok a predovšetkým na trvalý kolaterál. Okrem toho predstavuje Terra Land Premium Club a ďalšie služby.

Viac o projekte Terra Land na ich oficiálnej stránke: https://terraland.io/home

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár