Terra kupuje ďalšie BTC. Tentoraz za 230 miliónov dolárov

od Martin Tkáč

Zdá sa, že Terra plní svoj sľub. Spoločnosť dnes kúpila ďalšie bitcoiny v hodnote 230 miliónov dolárov. Protokol Do Kwon tak prekonal včerajšie nákupy MicroStrategy Michaela Saylora.

Terra kupuje bitcoiny v hodnote 230 miliónov dolárov

Protokol stojaci za stablecoinom UST dnes 6. apríla pridal ďalších 230 miliónov dolárov v BTC do svojej LFG peňaženky. V čase písania tohto článku sa cena bitcoinu pohybuje okolo 44 000 dolárov.

Pohyby peňaženky môžete sledovať tu. Všetky transakcie sa uskutočnili za priemernú cenu medzi 45 000 a 45 500 USD. Výsledkom je, že celkové vlastníctvo spoločnosti je celkovo 35 767 BTC. Tieto mince majú v čase písania tohto článku hodnotu približne 1,65 miliardy dolárov.

Do Kwon, generálny riaditeľ a zakladateľ Terraform Labs, potvrdil nákup na Twitteri, aj keď veľmi náhodne:

tweet

To Kwon na podporu UST s bitcoinmi

V rozhovore pre Bloomberg pred pár dňami Do Kwon čiastočne prezradil dôvody, prečo sa Terra rozhodla kúpiť bitcoiny a prečo si vybrala práve túto kryptomenu.

Jedna dôležitá vec, ktorú treba mať pri Terra na pamäti, je, že ide o decentralizovaný stablecoin. V tom zmysle, že neexistuje emitent. Ktokoľvek môže vyradiť UST spálením LUNA za 1 $.

Na otázku, prečo prezrádza svoje plány na nákup BTC a v zásade umožňuje potenciálnym konkurentom zvýšiť cenu, odpovedal, že je dôležité byť úplne transparentný pre vašu komunitu ohľadom celého rozhodovacieho procesu.

Generálny riaditeľ spoločnosti Terra tiež tvrdil, že by sa malo pamätať na to, že toto nie je „rozhodnutie spoločnosti v zmysle, že nekupujem bitcoiny – už som daroval peniaze, aby sme tieto rezervy mohli vybudovať v mene komunity“.

Po dosiahnutí počiatočnej hranice 3 miliárd dolárov, dodal, budú naďalej nakupovať ďalšie mince, aby posilnili svoje rezervy.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár