Terra kupuje ďalšie BTC. Tentoraz za 230 miliónov dolárov

Terra kúpi AVAX za 200 miliónov dolárov

od Simona

Po nákupe bitcoinov v hodnote viac ako 1 miliardy dolárov v posledných týždňoch sa Terra rozhodla, že sa bude zaujímať aj o iné kryptomeny. Laboratóriá Terraform aj Luna Foundation Guard oznámili plány na uskutočnenie celkovo dvoch výmen tokenov s Avalanche. Spoločná hodnota oboch transakcií bude predstavovať 200 miliónov dolárov.

Podpora rezerv UST v AVAX

Nedávno sme informovali o niekoľkých nákupoch BTC uskutočnených projektom Do Kwona, Terra. Tím chce zvýšiť svoje bitcoinové rezervy na 10 miliárd dolárov, aby podporil rezervu svojho stablecoinu UST. V súčasnosti má Terra už takmer 36 000 BTC, ktorých hodnota pri súčasnom kurze presahuje 1,5 miliardy USD.

Napriek tomu Terraform Labs predstavilo aj plány na spoluprácu s Avalanche, v rámci ktorej vymení LUNA tokeny v hodnote 100 miliónov dolárov za AVAX.

Luna Foundation Guard (LFG), ďalšia organizácia podporujúca blockchain Terra, oznámila podobný krok. Súhlasila s mimoburzovou transakciou vo výške 100 miliónov USD s cieľom umiestniť AVAX do rezervy UST. To urobilo z natívnej kryptomeny Avalanche „prvú veľkú kryptomenu popri BTC, ktorá bola pridaná do rezervy UST“.

Podľa tímu Terra to bude začiatok „diverzifikovaného a nekorelovaného fondu aktív podporujúcich UST viazanie na americký dolár“.

Avalanche, najvzrušujúcejší Web3.0 ekosystém?

Neskôr Do Kwon, generálny riaditeľ Terraform Labs, predstavil ďalšie podrobnosti o spolupráci. Opísal Avalanche ako „jeden z najvzrušujúcejších ekosystémov vo Web3.0.

Vysvetlil, že tokeny AVAX budú použité na vytvorenie rezervy pre UST pomocou mechanizmu automatického razenia, rovnako ako pre bitcoiny. To znamená, že UST sa stane natívnym stablecoinom siete Avalanche a bude ho možné raziť a vymieňať za AVAX na tomto blockchaine.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár