Tento piatok Cardano odhalí dátum zavedenia smart kontraktov

od Martin Tkáč

Charles Hoskinson je zakladateľom a generálnym riaditeľom spoločnosti Cardano. Teraz oznámil, že dlho očakávané inteligentné zmluvy budú spustené v deň, ktorý bude oznámený budúci piatok. Tento dátum sa uskutoční pred konferenciou Cardano Summit 2021.

Dnes sme mali veľkú schôdzku a trochu sme si tam prešli, kde napredujeme v oblasti inteligentných zmlúv. Viedli sme veľa diskusií s partnermi a ďalšími a zdá sa, že sme na ceste k oznámeniu piatkového dátumu. Tento dátum nám veľmi vyhovuje a myslím si, že je veľmi dosiahnuteľný, myslím si, že obec bude s ním spokojná.

Vývoj siete Cardano

Spoločnosť Cardano (ADA), založená v roku 2015, sa rozrástla na vysoko robustnú a piatu najväčšiu globálnu platformu blockchainu. Sieť sa teraz pripravuje na spustenie svojich inteligentných zmlúv, ktoré vývojárom umožnia vytvárať a prevádzkovať dAppy. Táto zmena je dôležitá, pretože zvýši nielen inovácie siete, ale aj počet členov komunity.

Minulý týždeň IOHK, materská spoločnosť spoločnosti Cardano, oznámila Alonzo Purple Testnet ako prvú verejnú testovaciu sieť. Do testovacej siete sa teraz môžu zapojiť všetci prevádzkovatelia vkladových fondov, členovia Plutusu a burzy. IOHK kontroluje aj burzy s kryptomenami „Alonzo HF-ready“, aby zaistil nulové prerušenie transakcií ADA s hard forkom.

ADA a komunita kryptomien

Navýšenie môže navyše súvisieť s novo zavedenými nefungujucimy známkami ocenenia (NFTA) vdanymi na blockchaine Cardano. NFTA sú prvé tokeny tohto druhu na svete. Pretože sú postavené na Cardane a sú pôvodné, nebudú vyžadovať inteligentné zmluvy ako tokeny ERC-20 Ethereum. Zjednodušene povedané, každá NFT alebo NFTA bude sama o sebe natívnym tokenom ADA.

zdroj: blockchainnews.com, freepik.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár