Telegram umožňuje nastaviť účty pomocou anonymných čísel založených na blockchaine

Aplikácia Telegram ponúka novú aktualizáciu, ktorá používateľom umožňuje vytvárať účty pomocou anonymných čísel založených na blockchaine. Na nastavenie profilu teda nie je potrebné číslo mobilného telefónu.

od Martin Tkáč

Newsletter news
Telegram chce zvýšiť anonymitu používateľov

Telegram už pred vybranými používateľmi skrýva súkromné ​​telefónne čísla. Teraz ide o krok ďalej. Každý používateľ môže číslo skryť, čo zrejme poteší tých, ktorí si cenia súkromie.

Platforma sa stala populárnou aplikáciou pre nadšencov kryptomien a blockchainu. Možno preto Telegram teraz zavádza možnosť registrácie bez SIM karty. Prihlasovanie do aplikácie bude prebiehať pomocou anonymných čísel na základe blockchainu. Na používanie tejto funkcie si používatelia budú musieť zakúpiť „anonymné čísla“, ktoré sú k dispozícii na decentralizovanej aukčnej platforme Fragment, ktorú založil tvorca Telegramu Pavel Durov.

saw telegram GIF

Fragment predáva používateľské mená a anonymné čísla, ktoré sú kompatibilné iba s telegramom. Nákupy sa uskutočňujú na platforme prostredníctvom tokenu The Open Network (TON) spoločnosti Telegram.

Bohužiaľ pre používateľov v USA, Fragment neponúka svoje služby.

Po zakúpení čísla ho môžu používatelia použiť na prijímanie správ.

S číslami možné obchodovať a zdá sa, že o niektoré konkrétne čísla je veľký záujem. Napríklad „+888 8 888“ má v súčasnosti najvyššiu cenu 33 075 TON alebo 60 527 USD v čase písania tohto článku.

Telegram ponúka decentralizované riešenia

Po kolapse burzy FTX Durov 30. novembra na svojom kanáli Telegram prezradil, že jeho spoločnosť buduje súbor decentralizovaných nástrojov. Ide o reakciu na zneužitia, ku ktorým došlo na trhu zo strany centralizovanej platformy.

Durov dodal, že Telegram chce spustiť peňaženky pre digitálne aktíva a decentralizované burzy. Ide o odstránenie tzv. tretej strany.

Riešenie je jasné: projekty založené na blockchaine by sa mali vrátiť ku svojim koreňom – decentralizácii. Používatelia kryptomien by mali prejsť na vlastné peňaženky, ktoré sa nespoliehajú na žiadnu tretiu stranu

-napísal v príspevku.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár