Technická analýza na 30. marca: Smeruje bitcoin k novému maximu?

Bitcoin zaznamenal začiatkom tohto týždňa pokles. Išlo len o miernu korekciu, keďže banková kríza sa nekončí, a práve naopak, začína sa šíriť po celej Európe. 

od Rastislav Vasilišin

“Newsletter

Bitcoin sa vrátil nad úroveň 28 000 USD

Aj keď bitcoin zaznamenal začiatkom týždňa prudký prepad o viac ako 5 percent, cena sa rýchlo vrátila nad hranicu 28 000 USD. Avšak BTC si vďaka poklesu vytvoril úroveň suportu na úrovni 26 700 USD.

Kým situácia v bankovom sektore naďalej pretrváva, napomáha rastu bitcoinu a stále viac investorov si uvedomuje, že bitcoin je poistkou voči chaosu.

V súčasnosti sa banková kríza pomaly, ale isto presúva z Ameriky do Európy a po Credit Suisse sa ďalšia obrovská banka, Deutsche Bank, ocitla v pozornosti investorov a regulátorov.

Je preto reálne očakávať, že vďaka tejto pochybne riadenej banke by sme sa mohli dočkať ďalšieho rastu bitcoinu.

Na dennom grafe BTC možno pozorovať pevne zadefinované pásmo v rozmedzí 26 700 až 29 200 USD.

Vzhľadom na to, že cena BTC sa priblížila tesne pod hornú hranicu pásma, môžeme očakávať prelomenie tohto pásma smerom nahor.

Na prelom tejto kľúčovej úrovne bude postačovať pokračovanie bankovej krízy, ktorej koniec je stále v nedohľadne. Avšak ak by cena prelomila spodnú úroveň pásma, mohli by sme sa stať svedkami korekcie pod 24 000 USD.

Technická analýza na 30. marca

Pravdepodobné scenáre vývoja

Bitcoin (BTC) sa odrazil od úrovne 26 700 USD, až po úroveň na takmer 29 200 USD. Tento odraz by mal postačovať na to, aby cena prelomila rezistenciu na úrovni 29 200 a pokračovala smerom nahor.

Stále je však v hre aj medvedí scenár. Ak cena prelomí úroveň suportu na  26 700 USD, mohla by pokračovať až na 24 000 USD. Avšak prihliadnuc na pretrvávajúcu neschopnosť centrálnych bankárov vyriešiť krízu, infláciu a recesiu, je pravdepodobnejší scenár rastu BTC.

Ideálne je zachovať nákupný pokyn na úrovni 26 700 USD. Len pre prípad, že sa tam BTC ešte na chvíľu vráti.

Ak nie, tak ďalšie príležitosti sa pravdepodobne objavia až v prípade prelomenia rezistencie smerom nahor. V takom prípade by mohla byť zaujímavá dlhá pozícia na BTC, na úrovni 29 300USD.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár