Ťažobný pool BTC.com opúšťa Čínu

od Martin Tkáč

Popredná technologická spoločnosť zaoberajúca sa ťažbou kryptomien plánuje v čase nedávnej regulačnej krízy opustiť trhy v Číne.

Podľa SEC opustí Čínu prominentná spoločnosť zaoberajúca sa ťažbou kryptomien ťažobný pool BIT. BTC.com zastaví operácie a interakcie s trhom Číny. Toto rozhodnutie je dôsledkom prispôsobenia sa miestnym predpisom.

Táto stránka už od 15. októbra 2021 nebude registrovať nových používateľov a bude zatvárať existujúce používateľské účty v Číne. Aj keď tieto zmeny môžu mať negatívny vplyv na účtovnú závierku spoločnosti, spoločnosť verí, že bude čeliť väčšiemu medzinárodnému rastu.

Dcérska spoločnosť BIT sa zameriava na ťažbu kryptomien, ťažobné oblasti a operácie dátového centra. Webový portál navyše poskytuje ťažobné služby pre digitálne meny ako BTC, BCH, ETH a LTC.
V poslednej dobe opustili pevninskú Čínu aj ďalšie spoločnosti s podobnou činnosťou. Najmä vedúci ťažobného fondu pre spoločnosť Ethereum SparkPool zastavil ťažobné operácie v Číne 30. septembra tohto roku.

SparkPool je druhý najväčší ťažobný fond pre etherea na svete. Ťažobná spoločnosť informovala používateľov, že rozhodnutie bolo výsledkom snahy „maximalizovať súlad s regulačnými požiadavkami“.

Okrem toho 14. októbra 2021 banský fond AntPool Bitcoin pozastavil prístup IP k Číne. Spoločnosť opäť uviedla regulačné dôvody.

V Číne prebieha kampaň za kryptomeny

Správy o politike čínskej kryptomeny sa naďalej pravidelne dostávajú do spravodajských kanálov. Koncom júla čínska centrálna banka zopakovala svoje plány na ďalší tlak na priemysel kryptomien.

Čínska vláda odvtedy zablokovala hlavné webové stránky súvisiace s kryptomenami, vrátane CoinMarketCap a CoinGecko. Začiatkom tohto mesiaca pridal ťažbu kryptomien na svoju „čiernu listinu“, čo kryptosvet stavia do negatívneho svetla voči zahraničným investíciám.

V dôsledku nových nariadení čínskej vlády o kryptomenách opúšťa tento región mnoho spoločností a jednotlivcov v tomto odvetví. BTC.com a ďalšie uvedené vyššie sú len niektoré z mnohých, ktorých tento osud postihol. Na druhej strane však miesta ako New York a Texas zaznamenali nárast fariem na ťažbu kryptomien súbežne s čínskymi obmedzeniami.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár