Ťažiari kryptomien v Texase zatvárajú

od Martin Tkáč

Kryptomenové ťažobné centrá v Texase sú pozastavené. Dôvodom sú extrémne horúčavy.

NEWSLETTER okrypte.sk
Ťažký osud minerov

V júli boli v mnohých častiach Texasu teploty výrazne nad 100 stupňov Fahrenheita. V dôsledku toho mnohí mineri kryptomien pozastavili svoju činnosť a čakali, kým štátna rozvodná sieť dokáže uspokojiť dopyt po elektrine.

Texaská rada pre elektrickú spoľahlivosť (ERCOT) vyzvala v nedeľu obyvateľov a podniky v Texase, aby šetrili elektrinou pri „rekordne veľkom dopyte po elektrine“. Podľa predpovede ERCOT by dopyt Texasu po elektrine – čiastočne kvôli prevádzke klimatizácií v extrémnych horúčavách – mohol prekročiť dostupnú ponuku. Prognóza ukázala, že dopyt by mohol dosiahnuť rekordných 79 615 megawattov (MW).

Mnohí mineri kryptomien v štáte oznámili, že v očakávaní konca horúčav a väčších dodávok elektriny už obmedzili alebo pozastavili svoju činnosť. V pondelkovom príspevku na Twitteri Core Scientific uviedla, že až do odvolania zatvorila všetky svoje ASIC v štáte, „aby poskytla pomoc obyvateľom Texasu.“

Hovorca Riot Blockchain pre Cointelegraph povedal, že jeho ťažobné centrum Whinstone v Rockdale znížilo spotrebu energie na žiadosť ERCOT počas letných mesiacov, pričom spotrebovala o 8 648 MWh menej. Generálny riaditeľ Argo Blockchain Peter Wall tiež uviedol, že spoločnosť obmedzila svoje operácie v štáte – možno s odkazom na zariadenie Helios v okrese Dickens.

texasskí baníci

Problémy v zime

Spoločnosti tohto typu pôsobiace v Texase počas zimných mesiacov čelia podobným výzvam od roku 2021, keď nízke teploty takmer uzavreli celú sieť. Mnohé časti štátu boli celé dni bez energie.

Oznámenie ERCOT prišlo, keď mnoho spoločností ťažiacich kryptomeny začína v Texase rozširovať ťažbu. Odkiaľ pochádza tento štátny fenomén? Ide o menší regulačný dohľad a nižšie náklady na energiu.

V júni Riot Blockchain oznámil, že plánuje presunúť svoju ťažbu z New Yorku do Texasu. Švajčiarska spoločnosť zaoberajúca sa ťažbou kryptomien White Rock Management zase oznámila, že rozšíri svoje operácie do Spojených štátov – počnúc Texasom.

zdroj: cointelegraph.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár