Talk2Satoshi alebo verzia AI tvorcu bitcoinu

Ak ste v roku 2010 nestihli prehodiť pár slov s tvorcom bitcoinu, dnes budete mať príležitosť. Vývojári Pierre Corbin a Hugo Ferre oznámili, že vytvárajú chatbota na báze umelej inteligencie.

od Martin Tkáč

Nebude to však ďalší štandardný LLM, ale niečo oveľa zaujímavejšie. Vývojári sa rozhodli vytvoriť bota, ktorý bude odpovedať na otázky o bitcoine podľa protokolu anonymného tvorcu prvej kryptomeny.

Bitcoin GPT, virtuálna verzia predchodcu kryptomeny

Vývojári svoj inovatívny projekt oznámili na Twitteri. Ubezpečujú, že nástroj bude bezplatný, pričom príspevky na podporu nákladov chatbota budú úplne dobrovoľné.

Bitcoin GPT bude založený na rozhraní API ChatGPT, ktoré vyvinula spoločnosť OpenAI. Rozdiel je však v tom, že chatbot od Corbina a Ferrera bude mať zadané všetky najdôležitejšie informácie od Satoshiho Nakamota, napríklad staré e-maily a príspevky na fóre. Navyše, informačnú základňu majú tvoriť tiež len tri zdroje o bitcoine, ako napr:

Na otázku BitcoinGPT o budúcnosti fiat mien v rozhovore jasne naznačuje blížiaci sa úpadok fiat mien a vzostup bitcoinu. Talk2Satoshi rýchlo otestovali používatelia portálu Decrypt. Zaujímavé je, že keď bol chatbot požiadaný o vyjadrenie názoru na Ordinals alebo Bitcoin NFT, nebol schopný odpovedať. Dôvodom je obmedzené množstvo informácií, ktoré boli chatbotovi poskytnuté. Corbin priznal, že chatbot časom lepšie porozumie tomu, čo sú Ordinals, keďže jeho informačná základňa čelí pravidelným aktualizáciám.

Bitcoin Satoshi

Talk2Satoshi ako najlepší spôsob vzdelávania o bitcoine

Hlavným cieľom chatbota Talk2Satoshi, je poskytovať vzdelávanie na tému bitcoin. Tvorcovia chcú, aby ich výtvor pomohol každému, kto sa chce hlbšie ponoriť do samotného bitcoinu aj do témy kryptomien. Zároveň bude zaujímavým nástrojom na nahliadnutie do Satoshiho myšlienok a konceptov na túto tému. Už sa nemusíte prehrabávať v starých e-mailoch na kryptomenových fórach. Stačí vám chatbot.

Treba dodať, že ak sa Talk2Satoshi opýtame na Nakamotovu identitu, chatbot nám skutočného Satoshiho neodhalí. Namiesto toho odpovie: „Zostávam v anonymite a verím, že decentralizácia je kľúčom k úspechu bitcoinu“.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár