Taliansko chce investovať do blockchainového trhu

od Martin Tkáč

Talianska vláda poskytne až 46 miliónov dolárov v grantoch na projekty súvisiace s blockchainom a ďalšími inovatívnymi technológiami.

NEWSLETTER okrypte.sk
Taliansko investuje do blockchainu

Talianske ministerstvo pre hospodársky rozvoj práve oznámilo, že od septembra sa budú môcť projekty súvisiace s blockchainom uchádzať o vládne dotácie. Podrobnosti boli uvedené v utorňajšom oznámení.

Verejné aj súkromné ​​spoločnosti sa budú môcť uchádzať o financie na vývoj projektov súvisiacich s umelou inteligenciou, internetom vecí a technológiou blockchain. Vládny fond bude mať počiatočný rozpočet 45 miliónov EUR alebo približne 46 miliónov USD.

„Podporujeme investície spoločností do špičkových technológií, aby sme ich povzbudili k modernizácii svojich výrobných systémov prostredníctvom modelov riadenia, ktoré sú čoraz viac prepojené, efektívne, bezpečné a rýchle,“

– povedal minister pre hospodársky rozvoj Giancarlo Giorgetti.

„Cieľ konkurencieschopnosti vyžaduje, aby výrobný priemysel neustále inovoval a využíval potenciál nových technológií,“

-dodal.

Nová vládna iniciatíva bola možná vďaka vyhláseniu z decembra 2021, ktorým sa ustanovujú kritériá čerpania fondu, a ďalšiemu z júna 2022, v ktorom ministerstvo spresnilo podmienky podávania žiadostí. Podľa vyhlášky sa o dotácie budú môcť uchádzať všetky spoločnosti akejkoľvek veľkosti za predpokladu, že prostriedky budú vyčlenené na rozvoj internetu vecí, umelej inteligencie či blockchainu v odvetviach ako priemysel a výroba, cestovný ruch, zdravotníctvo, životné prostredie či logistika.

taliansky blockchain

EÚ reguluje trh s kryptomenami

Ako člen Európskej únie bude Taliansko pravdepodobne zasiahnuté najnovšou legislatívou, na ktorej sa dohodol Európsky parlament, aby sa emitenti kryptomien a poskytovatelia služieb dostali do jednotného regulačného rámca.

Aká je situácia v oblasti digitálnych mien v krajine?

Regulátor cenných papierov, Komisia pre talianske spoločnosti a burzy (Commissione Nazionale per le Società e la Borsa, CONSOB) už skôr varoval talianskych občanov pred možnými rizikami investovania do kryptomien.

Ďalší regulačný orgán v Taliansku, Organismo Agenti e Mediatori, je vo veľkej miere zodpovedný za udeľovanie regulačných súhlasov poskytovateľom kryptomenových služieb. V máji dal úrad zelenú najväčšej kryptomenovej burze na svete – Binance – na otvorenie pobočky v krajine.

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár