Takmer 50 % mileniálov z USA vlastní krypto

od Martin Tkáč

Prieskum Bankrate ukazuje, že takmer polovica mileniálov je spokojná s investovaním na kryptotrhu, v porovnaní s 37 % Gen X a 22 % baby boomu. Výsledok je v súlade s predchádzajúcimi prieskumami, ktoré ukazujú, že mileniáli majú záujem o kryptomeny.

Výsledky prieskumu uskutočneného spoločnosťou Bankrate ukazujú, že takmer polovica mileniálov v Spojených štátoch je spokojná s vlastníctvom kryptomien. Konkrétne 49 % mileniálov bolo v poriadku s investíciami do kryptomien, 37 % generácie X a 22 % generácie baby boomu.

Prieskum Bankrate sa uskutočnil v polovici roku 2021 a neprináša čitateľovi žiadne skutočné prekvapenia. Napríklad prichádza k záveru, že mileniálom najviac vyhovuje nakupovanie kryptomien spomedzi všetkých vekových skupín. Mileniáli sú definovaní ako tí, ktorí sú vo veku od 25 do 40 rokov. A toto nie je prvý prieskum tohto druhu, čo naznačuje, že mladšie generácie sú ochotnejšie investovať do kryptomien. V júni 2021 prieskum CNBC a Spectrum Group ukázal, že 47 % mileniálov má aspoň 25 % svojho bohatstva v kryptomenách. V porovnaní s investičnými portfóliami starších generácií je to značná suma.

Nehnuteľnosti a akcie zostávajú populárnou voľbou pre starších Američanov, ale nemožno poprieť trend zvýšených kryptoinvestícií. Čiastočne je to preto, že trh je v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi prístupnejší, intuitívnejší a dokonca bezpečnejší. Investičných nástrojov je viac a investori sú vo všeobecnosti lepšie informovaní ako počas mánie v roku 2017.

Napriek tomu, že nehnuteľnosti sú vo všeobecnosti stále populárnou voľbou, bitcoin stále oslovuje viac mileniálov ako trh s bývaním. Dôvera v kryptotrh sa rozširuje až na tínedžerov, pričom 45 % tínedžerov si myslí, že vedia viac ako ich rodičia.

Prílev kryptomien rastie, keď sa trh legitimizuje

Zaujímavejší je možno fakt, že rastie počet ľudí ochotných investovať do kryptomien. Toto prichádza v čase, keď sa trieda aktív stáva legitímnejšou, s príchodom inštitúcií a formovaním regulácií.

Napríklad bitcoinové ETF sú na vzostupe, pričom USA vidia niektoré zo svojich prvých takýchto investičných nástrojov. V pláne je mnoho ďalších a je len otázkou času, kedy budú mať potenciálni investori na výber viac investičných možností.

Implementácia regulačných rámcov tiež pomôže zmierniť obavy súvisiace s investíciami do kryptomien. Prinajmenšom v USA sa to očakáva v blízkej budúcnosti a mohlo by to pomôcť prilákať nové investície odstránením regulačných obáv.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár