Takmer 40 % používateľov kryptomeny zabudli svoje heslo do peňaženky

od Martin Tkáč

Podľa nedávnej štúdie o uchovávaní aktív a peňaženiek v kryptomene až 39,7% respondentov zabudlo svoje heslá. Prieskum vykonala stránka cryptovantage.com až medzi 1021 majiteľmi digitálnych mien. Používatelia, ktorí zabudli svoje heslo, prišli v priemere o 2 134 dolárov.

Stratené heslá

Od založenia bitcoinu v roku 2009 mnoho ľudí zabudlo svoje heslá do peňaženky, kde si uložili svoje digitálne prostriedky. Výsledkom je, že ponuka BTC na trhu je ešte menšia, ako by mala byť, pretože teraz sú niektoré kryptomeny „uväznené“ v peňaženkách, ku ktorým už nikto nemá prístup.

Nedávno experti z cryptovantage.com zverejnili výsledky štúdie, v ktorej sa až 1021 majiteľov kryptomien žijúcich v USA pýtalo, či niekedy zabudli svoje heslo do peňaženky do digitálnej meny.

Štúdia s názvom „Zabezpečenie úložiska mincí: Bližší pohľad na úložisko kryptomeny a hesiel“ ukazuje, že 39,7% majiteľov kryptomien kedysi stratilo heslo. 95,6% z nich však dokázalo znova získať prístup k svojim finančným prostriedkom. „Tento ukazovateľ môže vážne zmierniť niektoré obavy a problémy s dôverou u súčasných a potenciálnych investorov,“ uvádza sa v správe.

Zároveň tí, ktorí už nemali prístup k svojim heslám, prišli v priemere o viac ako 2 000 dolárov. Neboli to teda veľmi vysoké sumy.

Máte dobré heslo?

Prieskum zistil, že 1 z 10 majiteľov kryptomien sa domnieva, že ich heslá sú „neisté“. 61% z 1 000 respondentov sa domnievalo, že si vytvorili bezpečné heslo. 20% účastníkov prieskumu používa na ich uloženie listy papiera a 27% používa správcu hesiel.

zdroj: cryptovantage.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár