Taiwan má zakázať nákup kryptomien kreditnými kartami

od Simona

Taiwanský finančný regulátor vydal nové požiadavky pre banky a spoločnosti vydávajúce kreditné karty, ktoré im bránia použiť kreditné karty ako spôsob platby za služby virtuálnych aktív.

NEWSLETTER okrypte.sk

Začiatkom tohto mesiaca taiwanský úrad pre finančný dohľad vydal list národnej asociácie bankového priemyslu. Vylúčil agentúry vydávajúce kreditné karty z poskytovania služieb kúpy virtuálnych aktív.

Vyhlásenie znie:

„Vzhľadom na vysoko špekulatívny a vysoko rizikový charakter virtuálnych aktív by sa kreditné karty nemali používať ako platobné nástroje na transakcie virtuálnych aktív.“

Orgán vysvetlil, že kreditné karty by sa mali používať ako platobný nástroj na spotrebu a nie ako zdroj financovania finančných investícií a špekulatívneho obchodovania. To sa určite odráža v tom, čo opisuje ako „vysoko špekulatívne, vysoko rizikové a vysoko finančné transakcie“ kryptomien. FSC tiež zakázala používanie kreditných kariet ako platobných nástrojov pre online hazardné hry, akcie, futures, opcie a iné podobné transakcie.

Spoločnosti majú tri mesiace na to, aby vykonali úpravy, aby splnili nové požiadavky.

CBDC

Taiwan potvrdzuje CBDC

Medzitým Taiwan nedávno opätovne potvrdil svoj zámer spustiť digitálnu menu centrálnej banky (CBDC). Plány pre pilotný projekt sa očakávajú krátko po dokončení skúšok jeho maloobchodného prototypu CBDC v technických simuláciách minulý mesiac.

CBDC je vo vývoji a guvernér centrálnej banky Yang Chin-long povedal, že presné načasovanie jej verejného spustenia je stále nejasné. Yang je presvedčený, že bankový regulátor musí prekonať niekoľko prekážok, než začne CBDC vo väčšej miere platiť.

Taiwanská banka vyšetruje prípady maloobchodného aj veľkoobchodného použitia CBDC približne dva roky. Podľa Atlantic Council Research mala centrálna banka za cieľ dokončiť technické testovanie svojho prototypu CBDC do septembra.

Krajina sa pozerá na budúci potenciál digitálnych platieb. Spoločnosť BoT podľa správy už dokončila svoju štúdiu uskutočniteľnosti v júni 2020.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár