Švajčiarska spoločnosť UBS plánuje ponúkať kryptomeny bohatým klientom

od Martin Tkáč

Spoločnosť UBS Group poskytuje finančné služby vo Švajčiarsku. Aktuálne sa vážne zaujíma o investície do kryptomien a chce ich ponúkať svojim bohatým klientom.

V spoločnosti hľadajú niekoľko alternatív k ponukám investícii do kryptomeny. Jedna z možností napríklad zahŕňa investovanie prostredníctvom investičných nástrojov tretích strán.

Vzhľadom na to, že trhy sú volatilné akékoľvek investície do kryptomien by tvorili len okrajovú časť bohatstva zákazníkov. Spoločnosť k tomu pristupuje opatrne, zo strachu aby neprišla o svojich zákazníkov v dôsledku, že nebude reagovať na rastúci dopyt.

Kryptomeny pre bohatých

Na konferencii minulý týždeň hovoril výkonný riaditeľ miestneho rivala Julius Baer Group Philipp Rickenbacher o úvahách svojej firmy o krypto investíciách. Povedal, že správca majetku zvažuje spoluprácu s partnermi, aby ponúkol klientom prístup ku kryptoaktívam. Dodal však, že zatiaľ neplánuje uskutočňovať svoje vlastné bitcoinové transakcie (BTC).

UBS tiež uvidla, že okrem kryptomien ich zaujíma aj potenciál blockchainových technológii:

„Pozorne sledujeme vývoj v oblasti digitálneho obsahu. Dôležité je, že nás najviac zaujíma technológia, ktorá je základom digitálneho obsahu, a to technológia distribuovanej účtovnej knihy.“

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár