Švajčiarska burza SIX dostala zelenú pre obchodovanie s digitálnymi tokenmi

od Martin Tkáč

Švajčiarska burza SIX dnes oznámila, že získala dve licencie od národného regulátora finančných trhov. Umožnia jej spustiť výmenu a zverenecké služby pre cenné papiere založené na blockchaine.

SIX dostáva od FINMA dve licencie

SIX Swiss Exchange je hlavnou burzou vo Švajčiarsku so sídlom v Zürichu. Môžete na ňom obchodovať s konkrétnymi cennými papiermi, ako sú štátne dlhopisy a deriváty alebo akcie. Podľa správy CNBC získala organizácia dve licencie od národného regulátora – Švajčiarskeho úradu pre finančný trh (FINMA).

Umožnia spoločnosti SIX prevádzkovať výmenu a dôveru v cenné papiere založené na DLT. SIX bude tiež schopný spustiť „regulovanú infraštruktúru obchodovania, zúčtovania a správy založenú na blockchaine“. Thomas Zeeb, globálny vedúci búrz v SIX, povedal:

Toto je dôležitý míľnik v začleňovaní digitalizácie kapitálových trhov, ale je to len začiatok. Naďalej budeme spolupracovať s našimi zákazníkmi, regulátormi a ďalšími zainteresovanými stranami na formovaní trhov budúcnosti.

Inštitúcia zatiaľ neoznámila, kedy mieni uviesť na trh nové produkty blockchainu ani aké aktíva mieni zaradiť do zoznamu ako prvé. Snahy organizácie získať tento konkrétny súhlas však siahajú až do roku 2019.

Kryptomeny vo Švajčiarsku

Švajčiarsko je jednou z krajín, ktoré sú najpriaznivejšie pre kryptomeny na svete. Kanton Zug sa z tohto dôvodu dokonca nazýva „kryptomena“. Mesto Zug má necelých 30 000 obyvateľov. Vďaka svojim nízkym daniam však k sebe láka veľké kapitálové a finančné technologické spoločnosti.

V Zugu sídli viac ako tucet spoločností FinTech vrátane kryptomenových spoločností ako Xapo, Ethereum a ShapeShift. V roku 2020 mestské úrady urobili bezprecedentný krok a začali experiment s prijímaním poplatkov za energie a miestnych daní v bitcoinoch.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár