Švajčiarska banka SEBA umožní inštitucionálnym klientom staking Ethereum

Švajčiarska SEBA Bank oznámila zavedenie služby ETH staking pre inštitucionálnych klientov. Táto možnosť bude dostupná po prechode Etherea na model konsenzu Proof-of-Stake. Banka dnes zverejnila tlačovú správu, v ktorej informuje, že tento krok je reakciou na inštitucionálny dopyt. Prejavujú záujem o také služby, ako je stakovanie kryptomien a DeFi.

od Simona

Newsletter news

SEBA Bank a The Merge

Platforma banky na správu možností stakovania poskytne svojim používateľom možnosť používať rôzne protokoly vrátane Ethereum, Polkadot a Tezos. V budúcnosti má švajčiarska spoločnosť v úmysle spustiť podobné služby pre doplnkové protokoly. Mathias Schütz, riaditeľ pre technológie a zákaznícke riešenia v SEBA Bank, komentoval rastúci dopyt ich zákazníkov po tomto type služieb a blížiace sa zlúčenie:

„The Merge Ethereum je očakávaným a významným míľnikom pre druhú najväčšiu kryptomenu na svete, ktorá používateľom poskytuje vylepšenia v oblasti bezpečnosti, škálovateľnosti a udržateľnosti. Spustenie našich služieb Ethereum stacking umožní inštitucionálnym investorom hrať kľúčovú úlohu pri zabezpečovaní budúcnosti siete prostredníctvom dôveryhodnej, bezpečnej a plne regulovanej protistrany.“

SEBA Bank je kryptomenová finančná inštitúcia, ktorá je plne regulovaná vládnymi inštitúciami. Ponúka širokú škálu riešení vrátane obchodných a úverových služieb. Smerovaním svojich aktivít smerom k Ethereu banka počíta so získavaním nových inštitucionálnych klientov, ktorí chcú pomôcť zabezpečiť sieť.

Staking Ethereum dosahuje nové výšky

Vzhľadom na to, že blockchain Ethereum sa má stať Proof-of-Stake sieťou, počet validátorov a ETH stackerov dosiahol rekordné úrovne. Počet aktívnych validátorov je teraz viac ako 421 000 denne, zatiaľ čo počet používateľov, ktorí načítajú ETH, je takmer 13,5 milióna.

Szwajcarski SEBA Bank umożliwi staking Ethereum dla klientów instytucjonalnych zdroj: beaconchain.in

The Merge, ktoré sa rýchlo blíži, je samozrejme predmetom diskusie mnohých odborníkov a analytikov. Jednou z dominantných tém je medzi inými cena ETH po prechode siete na nový model jeho ťažby. Mnoho hlasov hovorí o šťastnej sérii tohto majetku v budúcnosti. Evan Van Ness, prominentná postava v kryptomenovej komunite, na Twitteri uviedol, že Proof-of-Stake poskytne aj ekonomickú bezpečnosť, ktorá zabezpečí, že kryptomena odolá až 25 miliónom dolárov mesačnému predajnému tlaku.

Nasledujúce dni určite prinesú zvýšené množstvo diskusií o budúcnosti Etherea. Momentálne sú vyhliadky v pozitívnom svetle s touto kľúčovou aktualizáciou hneď za rohom.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár