SushiSwap implementuje škálovanie 2. úrovne na platforme Arbitrum

od Martin Tkáč

Decentralizovaná burza (DEX) spoločnosti SushiSwap sa nedávno presunula na platformu pre škálovanie úrovne 2 spoločnosti Arbitrum, aby sa predišlo nákladným sieťovým poplatkom za ethereum.

Toto rozhodnutie zverejnil 31. mája vedúci vývojár 0xMaki na Twitteri, aj keď okrem slova „implementované“ neexistovali žiadne ďalšie podrobnosti.

Spoločnosť SushiSwap už urobila kroky, aby sa dištancovala od Etherea pomocou plánu s viacerými reťazcami, ktorý zahŕňal integráciu s Binance Smart Chain, Polygon, Fantom a Moonbeam.

Tiež 31. mája technický riaditeľ SushiSwap Joseph Delong oznámil, že DEX bol nasadený na platforme Elysium.

rúško BTC na našom eSHOPE! (8 eur)

Arbitrum v hlavnej sieti

Arbitrum spustilo mainnet 28. mája a poskytlo ďalšiu možnosť vrstvy 2 pre vývojárov Ethereum. Toto je prvá skutočná vrstva 2 s plnou kompatibilitou EVM (Ethereum Virtual Machine), ktorá vývojárom uľahčuje priame vytváranie aplikácií DeFi.

Podľa spoločnosti Offchain Labs v nedávnom blogovom príspevku požiadalo o prístup na platformu v čase uvedenia na trh viac ako 250 tímov. Tím dodal, že poukázal na hlavný sieťový blockchain Arbitrum One, s vysvetlením, že Arbitrum je technológia a Arbitrum One je jeho vlajkovou loďou reťazca L2.

Systém bude prvých pár mesiacov bežať pod „konzervatívnym rýchlostným limitom“, ktorý umožní tímu reagovať na bezpečnostné incidenty a zaistí, aby boli finančné prostriedky používateľov vždy v bezpečí.

Štatistika výmeny Sushi

SushiSwap má v súčasnosti podľa DeFi Pulse uzamknutú celkovú hodnotu (TVL) okolo 3 miliárd dolárov, čo ju posúva za Uniswap, čo je niečo viac ako dvojnásobok tejto hodnoty.

SushiSwap však viedol v pretekoch riešení na 2. úrovni, ale to ešte nestačilo na to, aby odvrátilo pozornosť používateľov a likviditu od jeho rivala. Polygon Layer 2 Aggregator ich v rebríčku DeFi Pulse predbehol a TVL dosiahol takmer 7 miliárd dolárov.

V čase písania tohto článku je cena SUSHI na 10,25 USD, čo je podľa CoinGecka pokles o 2% denne. Token DEX má v súčasnosti o 56% nižšiu hodnotu ako historicky dosiahnutý rekord v celkovej hodnote 23,38 USD z 13. marca.

zdroj: freepik.com, beincrypto.pl

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár