Supercyklus môže hnať Bitcoin cez 1 milión dolárov

od Martin Tkáč

Podľa Dana Helda, spoluzakladateľa burzy Kraken, Bitcoin momentálne zažíva supercyklus, ktorý by ho mohol hnať k hranici 1 milión dolárov.

Z jeho pohľadu sa tento trhový cyklus zásadne líši od tých predošlých. „Je to raz za sto rokov,“ povedal a spomenul aj krízu, ktorá je zapríčinená pandémiou COVID-19, rastúcu nedôveru vo finančné inštitúcie a tlač peňazí v centrálnej banke ako katalyzátory súčasného býčieho trhu s kryptomenami.

„Ľudia už v ňom nie sú kvôli nejakým špekuláciam. Ľudia ho kupujú, pretože vidia hodnotu Bitcoinu,“ vysvetlil.

Held je taktiež presvedčený, že akonáhle najväčšia kryptomena na svete naplno využije svoj potenciál digitálneho zlata, bude spochybňovať monopol vlád na peniaze.

„Bitcoin podkopáva všetku ich moc a autoritu tým, že odstraňuje peniaze z ich vlastníctva,“ povedal.

V tom okamihu vlády vidia kryptomenu ako hrozbu a zasiahnu proti nej, čo Held definuje ako „udalosť hromadného zániku kryptomien“.

Podľa Helda nebudú altcoiny taký útok schopné prežiť, pretože väčšina z nich „zhoršuje svoju odolnosť voči cenzúre a decentralizované vlastnosti, aby zvýšila svoju priepustnosť“. Bitcoin však nebol špeciálne navrhnutý tak, aby takej cenzúre odolával.

„Satoshi vybudoval Blockchain, aby vybudoval Bitcoin a postavil ho ako neuveriteľne odolný nástroj proti vláda,“ povedal Held.

Práve teraz je Bitcoin „Zlato 2.0“ a to hýbe kryptopriestorom. Je to jedinečné ohnisko, ktoré bude naďalej zvyšovať pozornosť a jeho dopyt.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár