SundaeSwap rastie a zavádza svoj vlastný ISO

od Martin Tkáč

Ekosystém Cardano sa v poslednom období mimoriadne dynamicky rozvíja. Jedným z najnovších projektov platformy je decentralizovaná burza SundaeSwap, ktorá má v úmysle spustiť vlastný ISO.

oKrypte SHOP

SundaeSwap zavádza svoj vlastný ISO

Initial Stake Pool Offering (ISO) je inovatívny model distribúcie tokenov, ktorý je oveľa rozsiahlejší ako Initial Coin Offering (ICO) alebo Initial DEX Offering (IDO). Je založený na blockchaine Proof Of Stake.

SundaeSwap je jednou z najočakávanejších decentralizovaných búrz na platforme Cardano. Už sa jej podarilo dostať cez 200-tisíc. sledovateľov na Twitteri, čím získava viditeľnú výhodu pred konkurenciou. Hovoríme tu okrem iného o Minswap alebo Maladex.

Skupina akcií vybratá pri hlasovaní

Vďaka SundaeSwap získali už existujúce pooly akcií šancu získať štatút tzv. Scooper. Bude to nevyhnutné v procese distribúcie tokenov SUNDAE, zároveň je to dôležitý prvok príslušnej burzy.

Na určenie skupiny akcií, ktoré budú Scoopermi, bolo hlasovanie organizované mimoriadne jednoduchým spôsobom. Bolo potrebné iba vstúpiť do SundaeSwap ISO Dashboard a vybrať preferované skupiny sadzieb. Potom sa zobrazí konkrétna suma ADA.

Voliči mali povinnosť použiť nechránenú peňaženku a následne si navzájom posielať transakcie. Vďaka tomu mohol tím SundaeSwap nielen spočítať hlasy, ale aj naskenovať blockchain Cardano. Hlasovanie sa skončilo 16. novembra.

Majk Spirit NFT

Aké metódy používajú iné burzy?

Iné riešenie využila aj burza Minswap na Cardane. Už niekoľko mesiacov prevádzkuje Fair Initial Stake Pool Offering (FISO). Minswap sa namiesto vytvárania vlastných rozdelených fondov obrátil na Stake Poll Operators (SPO), čím sa postavil proti úsiliu o centralizáciu používateľov.

Maladex, ďalšia burza na blockchaine Cardano, zase vytvorila svoje vlastné skupiny sadzieb. Používatelia sú odmenení tokenmi MAL vždy, keď zahrnú svoje ADA do súboru sadzieb MAL, MAL2 a XMAL.

zdroj: bockchain.news, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár