Su Zhu, vysvetľuje, prečo je fanúšikom dogecoinu

od Martin Tkáč

Generálny riaditeľ spoločnosti Three Arrows Capital, Su Zhu, je zástancom dogecoinu. V epizóde „The Game Theory of Crypto Podcast“ z 25. augusta uviedol, že je fanúšikom tejto pamätnej elektronickej meny, pretože medzi obchodníkmi vzbudila väčší záujem než ktorákoľvek iná kryptomena na trhu.

Su Zhu chváli DOGE

Počas rozhovoru Zhu poukázal na údaje z populárnej maloobchodnej aplikácie Robinhood, ktorá začiatkom tohto mesiaca vydala svoju správu za 2. štvrťrok. Informovala, že až 62% výnosov spoločnosti z kryptomien v druhom štvrťroku pochádza z obchodovania DOGE.

Myslím si, že DOGE najlepšie porozumieme, keď sa pozriete na Robinhood, ktorého aplikácia je najľahším spôsobom, ako investovať do kryptomien, DOGE tvorí až 60% jej príjmov z kryptomien. A kryptomeny predstavujú 40% tržieb Robinhood, povedal. Dodal, že „ľudia chcú len obchodovať s DOGE“.

Nie je to všetko. Generálny riaditeľ spoločnosti Three Arrows Capital zdôraznil, že DOGE má „štyrikrát väčšie uznanie značky ako Ethereum“. Poznamenal však, že ide o komunity, ktoré sa v kryptomenách veľmi nevyznajú. Zopakoval to, čo kedysi povedal Elon Musk. Šéf Tesly uviedol, že DOGE je „kryptomena ľudí“.

Zhu dodal, že ľudia majú radi DOGE. Podľa jeho názoru je samotná myšlienka tejto digitálnej meny pochopiteľná.

Kryptomena nemusí byť vážna

Aj keď sa sofistikovanejší investori môžu držať bokom od DOGE kvôli stavu mincí, ktoré boli urobené ako vtip, Zhu hovorí, že kryptomena nemusí byť „vážna“, aby bola úspešná.

Poukázal napríklad na XRP, token Ripple, ktorý v poslednom čase čelí vážnym právnym problémom. V roku 2017 bol však XRP investičným hitom. Americké úrady teraz obvinili jeho tvorcov, že token bol a je v skutočnosti cenným papierom a na trhu by mal byť dostupný až po registrácii v SEC, čo sa nestalo.

V prípade DOGE by nikdy nemali nastať žiadne právne komplikácie.

Je to jednoduché. A je to mimochodom tiež spravodlivé. Neexistuje teda riziko, že DOGE bude niekedy považovaný za cenný papier, však? Dodal Zhu.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár