Štúdia Bank of America zistila, že 90 % respondentov sa pripravuje na nákup kryptomien

od Martin Tkáč

Krach kryptomien, ktorý sa práve deje, sa zdá byť desivý, no podľa štúdie Bank of America to mnohí považujú za investičnú príležitosť. Objemy však zatiaľ neukazujú na masívne nákupy Američanov.

NEWSLETTER okrypte.sk
Američania chcú kúpiť bitcoiny

Štúdia bola vykonaná na skupine 1000 ľudí začiatkom júna. Vyplynulo z nej, že až 90 % opýtaných sa v najbližších šiestich mesiacoch pripravovalo na nákup kryptomien.

Okrem toho správa poznamenala, že počet ľudí, ktorí vlastnili kryptomeny, bol podobný počtu, ktorí si ich chceli kúpiť. To znamená, že nadšenie z kryptomien ešte nekončí. A to aj napriek súčasnému medvediemu trhu.

Podľa Bank of America až 30 % respondentov uviedlo, že v najbližších šiestich mesiacoch nemieni svoje kryptomeny predať, a to aj napriek poklesu cien.

39 % opýtaných si zase avizovalo, že kryptomenu už použili ako platobný prostriedok pri nakupovaní online. Je to zaujímavé, pretože ukazuje, že naratív nadšencov kryptomien, ktorí o týchto aktívach hovoria ako o uchovávateľovi hodnoty zoči-voči inflácii, nie je úplne správny. Ako vidíte, digitálne meny sa v praxi používajú aj na online platby.

Výskum Bank of America

Na trh s kryptomenami nevstúpime

Samotný generálny riaditeľ Bank of America Brian T. Moynihan nedávno v rozhovore pre Yahoo Finance na Svetovom ekonomickom fóre v Davose povedal, že banka, ktorú riadi, neplánuje vstúpiť na trh s kryptomenami. Ako dodal, nemôže to urobiť pre súčasné predpisy v USA. Neoprávňujú inštitúcie zapájať sa do aktivít v oblasti kryptomien.

Regulačné výzvy sa tiež stali témou amerického kryptomenového priemyslu. Pre trh by bolo jednoduchšie fungovať, keby súkromný sektor vedel, ktoré kryptomeny a tokeny sú klasifikované ako cenné papiere a ktoré sú klasifikované ako aktíva.

Momentálne to nie je celkom jasné. To je dôvod, prečo americký prezident Joe Biden vydal v marci výkonný príkaz na pomoc pri organizácii výskumu a vývoja regulačného rámca priestoru digitálneho obsahu.

zdroj: cnbc.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár