Stredoafrická republika tokenizuje svoje prírodné zdroje

od Martin Tkáč

Stredoafrická republika má ambiciózny plán, tokenizuje svoje prírodné zdroje ako súčasť programu Sango.

NEWSLETTER okrypte.sk

Stredoafrická republika a tokenizácia

Stredoafrická republika oznámila plány na realizáciu ambiciózneho projektu Sango. Tentoraz je to všetko o tokenizácii prístupu k bohatým prírodným zdrojom krajiny. Prezident Faustin-Archange Touadéra zverejnil vo štvrtok na svojom oficiálnom účte na Twitteri fotografiu vyhlásenia, v ktorom podrobne popisuje ďalšie kroky v projekte.

Vo vyhlásení podpísanom ministrom zahraničných vecí a šéfom kabinetu Obedom Namsiom okrem iného čítame:

Dávame každému prístup k bohatstvu našej zeme. Inými slovami, transformujeme ich na rovnako hodnotné a dôležité digitálne aktívum prostredníctvom bezprecedentného nového administratívneho a ekonomického kroku.

Touadéra požiadal parlament, aby pripravil novú stratégiu na vytváranie inovatívnych investičných príležitostí v krajine.

Stredoafrická republika, ktorá sa v apríli stala druhou krajinou na svete, ktorá uznala bitcoin (BTC) za zákonné platidlo, minulý mesiac spustila projekt Sango. Na webovej stránke iniciatívy sa uvádza, že Svetová banka schválila rozvojový fond vo výške 35 miliónov dolárov. Prostriedky budú investované do vytvorenia centra pre kryptomeny Sango. A to aj napriek tomu, že Svetová banka vyhlásila, že túto iniciatívu nepodporí.

Central African Republic

Vytvorenie právneho rámca pre tokenizáciu prírodných zdrojov je kľúčovým prvkom projektu Sango. K tomu je pridaný program na vytvorenie elektronickej rezidencie pre investorov, infraštruktúra crowdfundingu a metaverse Crypto Island.

Dodajme, že krajina má zásoby zlata, ropy, železa, diamantov, medi, uránu, ródia, vápenca, kobaltu, mangánu a ďalších nerastov.

Bitcoin v Stredoafrickej republike

Výhody toho, že sa bitcoin považuje za zákonné platidlo v Stredoafrickej republike, boli spochybnené z dôvodu krehkosti samotného štátu a nízkej úrovne ekonomického rozvoja v krajine. Len malá časť obyvateľov má prístup k internetu či elektrine vôbec.

Medzinárodný menový fond (MMF) už skôr varoval, že uznanie bitcoinu republikou za oficiálnu menu môže spôsobiť množstvo problémov vrátane finančnej nestability a právnej neistoty. Vláda však tvrdí, že takýto krok urýchli oživenie ekonomiky po desaťročnej občianskej vojne.

Organizácia Spojených národov uznala Stredoafrickú republiku za jednu z najchudobnejších krajín sveta.

zdroj: beincrypto.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár