Starosta New Yorku potvrdzuje: Dostane prvé tri šeky v bitcoine

Starosta New Yorku potvrdzuje: Dostane prvé tri šeky v bitcoine

Eric Adams, novozvolený starosta New Yorku a zjavne bitcoinový býk opäť raz ukázal svoju podporu hlavnej kryptomene. Vyjadril názor, že nedávny pokles cien by mohol poskytnúť investorom určité príležitosti. Potvrdil tiež, že dostane svoje prvé tri výplaty v BTC.

od Martin

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Výplaty BTC pre starostu

Je fér povedať, že nový starosta Big Apple nezmenil svoj postoj k BTC napriek nedávnemu poklesu cien. V rozhovore pre CNBC sa zdalo, že Adamsa tieto nepriaznivé udalosti neodradili. Dokonca povedal, že niekedy môžu investori využiť kapitalizáciu investovaním do určitých aktív, keď zažijú pokles.

Keď sa 61-ročný Američan pustil do svojej novej politickej úlohy sľúbil, že svoje tri po sebe idúce mzdy dostane v bitcoinoch, nie v dolároch.

Vo svojom najnovšom prejave potvrdil svoje vyhlásenia:

Vyberiem si prvé tri bitcoinové výplaty. Ešte som nedostal svoj prvý šek.

Za zmienku stojí, že nie je jediným americkým politikom ochotným dostávať plat v kryptomenách. Starosta Miami Francis Suarez ešte skôr ako on oznámil, že svoj plat bude dostávať v pôvodnej kryptomene.

Počas svojej minuloročnej kampane Adams sľúbil, že premení New York City na „centrum kybernetickej bezpečnosti, centrum pre autonómne autá, drony a centrum bitcoinov“.

Zdá sa, že aj tento záväzok zostáva platný:

Musíme použiť technológiu blockchain, bitcoin, všetky ostatné formy technológie. Chcem, aby bol New York centrom tejto technológie.

Majk Spirit NFT

Deti by sa mali o BTC učiť v školách

V novembri minulého roka Adams potvrdil svoju podporu kryptomenám. Potom opísal bitcoiny a altcoiny ako „nový spôsob platby za tovar a služby na celom svete“.

Vyzval tiež americké školy, aby pridali nový predmet, ktorý umožní mladším generáciám študovať bitcoin a jeho základnú technológiu:

Musíme otvoriť naše školy pre výučbu techniky.

Politik potom navrhol, že jeho administratíva by mohla povoliť miestnym podnikom akceptovať BTC a iné digitálne aktíva ako formu platby. Táto iniciatíva však bude vopred dôkladne preskúmaná.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár