Starosta New Yorku Eric Adams verí, že jeho mesto sa stále môže stať centrom kryptomien v USA

Starosta New Yorku Eric Adams povedal, že jeho mesto sa stále zameriava na to, aby sa stalo centrom kryptomien. S týmto cieľom možno podľa jeho názoru spojiť úsilie štátnych orgánov o znižovanie emisií.

od Simona

Newsletter news

Starosta New Yorku hľadá rovnováhu

Adams hovorí, že sa stále zameriava na to, aby sa New York stal centrom kryptomien v Amerike. Verí, že tento cieľ možno spojiť so snahou o zníženie environmentálnych nákladov spojených s ťažbou kryptomien.

Jeho slová sú v súlade s ustanoveniami nového zákona, ktorý podpísala guvernérka štátu New York Kathy Hochul a ktorý zakazuje ťažbu digitálnych mien v štáte na obdobie dvoch rokov.

Starosta, známy ako zástanca kryptomien, v júni povedal, že požiada guvernéra, aby návrh zákona vetoval.

Po podpísaní zákona bude mesto spolupracovať so zákonodarcami na nájdení rovnováhy medzi rastom kryptomenového priemyslu a legislatívnymi potrebami, povedal Adams pre The NY Daily News.

„Budem spolupracovať so zákonodarcami, ktorí podporujú kryptomeny a s tými, ktorí majú obavy, a verím, že dosiahneme dohodu,“ dodal.

V praxi nové predpisy povoľujú ťažbu, ale len vtedy, ak sa v procese využíva 100 % obnoviteľná energia.

Hiding Laughter Lol GIF by GIPHY News

Amerika je vodca

Spojené štáty americké vedú svet v oblasti emisií hash faktora. Až 37,8 % hashu siete Bitcoin pochádza z tejto krajiny. Dvojročný zákaz ťažby by vás mohol vyjsť draho. Tým skôr, že môže spôsobiť dominový efekt na ostatné štáty.

„Musíme sa stať priateľským miestom pre všetky technológie. Kryptomeny sú súčasťou celkovej technológie, na ktorú sa pozeráme,“ povedal Adams. „Otázkou je, ako urobiť inteligentné rozhodnutia, aby bol New York a Amerika lídrom v tejto novej technológii?

Po svojom zvolení za starostu politik na Twitteri napísal, že svoje prvé tri výplaty dostane v kryptomene. Oznámil svoj zámer urobiť z New Yorku „centrum kryptomenového priemyslu“.

New York má však jedny z najprísnejších zákonov na výmenu kryptomien v Spojených štátoch. V júni 2015 tam úrady zaviedli regulačný systém BitLicense, ktorý bol kritizovaný za nepriateľstvo voči kryptomenám.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár