Starosta New Yorku bude tiež vyplácaný v BTC

od Martin Tkáč

Eric Adams sa stal starostom New Yorku. Svoju novú misiu začína naplno. Vyhlásil, že svoju výplatu dostane v bitcoinoch.

Starosta New Yorku a bitcoin

Eric Adams, novozvolený starosta New Yorku práve potvrdil, že bude akceptovať svoje prvé tri výplaty nie v dolároch, ale v bitcoinoch. Stalo sa tak krátko po tom, čo vystúpil s prejavom o svojom volebnom víťazstve a sľúbil, že New York sa pod jeho vládou stane „bitcoinovým centrom“.

Adams odhalil svoje nové plány na Twitteri v reakcii na príspevok Anthonyho Pompliana. Pred dvoma dňami sa tento populárny priaznivec BTC verejne opýtal, ktorý americký politik ako prvý prijme plat v BTC. Keď sa zvolený primátor dozvedel o svojom volebnom úspechu, verejne vyhlásil, že sa chce takto zapísať do histórie.

V New Yorku ideme vždy vo veľkom, takže keď sa stanem starostom, vezmem svoje prvé TRI výplaty v bitcoinoch. NYC sa stane centrom kryptomenového priemyslu a ďalších rýchlo rastúcich, inovatívnych odvetví! Len počkaj!

Predtým starosta Miami, Francis Suarez ďalší fanúšik kryptomien v americkej politike tiež vyhlásil, že prijme ďalšiu výplatu v digitálnych aktívach. Adams však nezostal pozadu. Po nástupe do funkcie primátora sľúbil, že nebude akceptovať jednu, ale dokonca tri platby BTC.

Zdá sa, že aj na tomto fronte sa objavuje ďalšia zvláštna rivalita medzi Suarezom a Adamsom. Obaja starostovia chcú, aby ich mestá boli americkými a globálnymi centrami kryptomien.

Dodajme, že Adams získal vo voľbách až 72,8 % hlasov. Porazil republikána Curtisa Sliwa.

Yang sa stratil

O kreslo starostu New Yorku zabojoval aj ďalší podporovateľ blockchainu a BTC Andrew Yang. Predtým chcel zastupovať aj Demokratickú stranu v súboji o Biely dom. Ako vieme, demokrati vsadili na Joea Bidena, ktorý porazil Donalda Trumpa.

Yang sa ani nestal členom Bidenovej vlády (napriek návrhom, že sa mal starať o obchodné záležitosti) a nakoniec odišiel z Demokratickej strany, aby založil svoju stranu.

Yang je známy okrem iného s tým, že presadzuje myšlienku univerzálneho základného príjmu až 1000 dolárov mesačne. Preslávil sa aj inovatívnym prístupom k politickému marketingu.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár