Starosta Miami bude vyplatený v bitcoinoch

od Martin Tkáč

Francis Suarez, starosta Miami sľúbil, že svoju ďalšiu výplatu dostane výlučne v bitcoinoch. Môže sa tak stať prvým americkým politikom, ktorý bude platený primárnou kryptomenou.

Podpora BTC od Suareza

Od začiatku roku 2021 Francis Suarez prejavil pomerne priaznivý postoj k odvetviu kryptomien a konkrétnejšie k bitcoinu. Okrem toho, že je sám Heder, často vychvaľuje prednosti popredného digitálneho aktíva a je jedným z jeho najtvrdších podporovateľov.

Starosta Miami vo svojom najnovšom tweete uviedol, že vo svojom maximalizme pôjde ešte o krok ďalej. Suarez dostane svoj ďalší plat v bitcoinoch. Jeho vyhlásenie bolo odpoveďou na otázku Anthonyho Pompliana, ktorý sa predtým pýtal:

„Kto bude prvým americkým politikom, ktorý akceptuje jeho plat v bitcoinoch?“

Ďalšiu výplatu si vezmem 100% v bitcoinoch… problém vyriešený! @Sarasti môžeš pomôcť?

Vyzerá to tak, že tou osobou bude 44-ročný Suarez. Vo svojom príspevku označil Mikea Sarastiho, mestského riaditeľa pre inovácie a technológie, aby túto iniciatívu podporil.

Podľa Miami Herald je ročný plat starostu 187 500 dolárov, čo sa v čase písania týchto slov rovná takmer 3 BTC.

V meste Miami sa 2. novembra 2021 konali všeobecné voľby starostu. Doplňujúce voľby sú naplánované na 16. novembra. Francis Suarez, pridružený k Republikánskej strane získal 78,7 % hlasov, zatiaľ čo kandidát na druhom mieste získal iba 11,5 % podpory obyvateľstva.

Vyzerá to teda tak, že bitcoinová revolúcia v Miami bude pokračovať.

BTC má vnútornú hodnotu

Minulý mesiac, keď sa BTC obchodoval za približne 50 000 dolárov, starosta Miami povedal, že budúcnosť aktíva vyzerá jasne.

Politik sa dokonca postavil proti známemu kritikovi kryptomien Jamiemu Dimonovi, ktorý donedávna označoval bitcoin za niečo bezcenné.

Vedúca kryptomena má vnútornú hodnotu a základná technológia blockchainu je „najbezpečnejším, decentralizovaným blockchainom na planéte,“ argumentoval starosta.

Najdôležitejšou výhodou bitcoinu je podľa Suareza to, že nesúvisí so systémom fiat ani s menovou politikou. V dôsledku toho je oň záujem v niektorých rozvojových krajinách. Tieto krajiny sa na neho obrátili, aby zachránil svoje padlé ekonomiky:

Existuje tiež vlna krajín v Strednej Amerike, Južnej Amerike a Afrike, ktoré začínajú prijímať bitcoin ako svoju základnú menu. To by mohlo spôsobiť revolúciu v užitočnosti bitcoinov.

zdroj: blockchain.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár