Star Atlas – budúcnosť vo vesmíre

od metaverseofficialczsk

Star Atlas je NFT hra, ktorá prináša pohľad do budúcnosti a vesmíru, poďme sa v kratkosti pozrieť, čo všetko nás v hre zaujalo a nemalo by vám uniknúť.

Obsah

Čo je Star Atlas?

Star Atlas je NFT hra s vesmírnou tematikou, postavená na sieti Solana Blockchain. Star Atlas zobrazuje udalosti z roku 2620, kde je spoločnosť rozdelená na tri rasy:

 • Oni
 • Mud
 • Ustur

Tieto triedy sú neustále zapojené do konfliktu s cieľom ovládnuť a získať nadvládu nad rozsiahlejšou časťou vesmíru Star Atlas.
Hráči sa môžu rozhodnúť pripojiť sa ku ktorejkoľvek z týchto rás a hrať dôležitú úlohu pri ovplyvňovaní výsledkov konfliktov, aby obnovili poriadok a otvorili príležitosti na peňažný zisk.

frakcie zxroj: staratlas.com

Star Atlas, vyvinutý pomocou technológie Nanite od Unreal Engine, ponúka úžasnú grafiku, filmové a podrobné skúmanie tohto virtuálneho priestoru. V spojení so sieťou Solana Blockchain, ktorá je schopná vykonať 50 000 transakcií za sekundu, poskytuje metaverse Star Atlas úroveň sofistikovanosti v technológii blockchain, ktorá tu ešte nebola.

Hrateľnosť

V hre Star Atlas, môžu hráči skúmať vesmír ako kapitáni vesmírnej lode s posádkou a objavovať rôzne zdroje na ceste. Prieskum by mal viesť k mnohým ďalším prekvapeniam v rozľahlom vesmíre, sľubujú vývojári.

V „exploration“ móde hráč ovláda vesmírnu loď prevažne zvonku, no môže sa prepnúť na pohľad dovnútra a sledovať tak prácu posádky alebo ovládať vozidlo z pohľadu prvej osoby, v kokpite/mostíku.

Čo sa týka hrateľnosti, Star Atlas kombinuje rôzne žánre. Na jednej strane je to strategická hra. Hráči si musia vypracovať plány a taktiky, ako komunikovať s ostatnými hráčmi. Zároveň obsahuje spomínanú prieskumnú časť, kde hráči skúmajú mimozemské planéty, to zase premení Star Atlas na letovú simuláciu, keď cestujete a objavujete tieto planéty z pohľadu prvej osoby.
Okrem toho majú byť zahrnuté prvky hrania rolí.

Úloha NFT

Ako v každom dobrom metaverse, aj v tejto hre bude veľmi dôležitá úloha NFT.
Všetky položky v hre – lode, časti lodí, zbrane, posádka, komponenty, pôda, štruktúra, zdroje a dokonca aj domáci miláčikovia budú NFT.

Vďaka tomu budú jedinečné pre každého hráča a budú obchodovateľné na trhu Star Atlas NFT.
Okrem toho, budú hráči mať možnosť vlastniť a predávať pozemky, o ktorých sme už počuli, ako šialene ziskové môžu byť.

Galaktický trh NFT

Trh Star Atlas NFT, bol vybudovaný pomocou open-source kódu Serum DEXs, čo znamená, že celý trh je postavený na projekte Serum. Výsledkom je, že akékoľvek aktívum, ktoré je kótované na trhovisku Star Atlas NFT, je automaticky kótované aj na Serum DEX, vďaka čomu je obchodovanie, nákup a predaj NFT bezproblémovejšie, efektívnejšie, pohodlnejšie a otvorené pre globálny trh, ktorý bude pre podnikateľov dôležitý.

 • Niektoré z NFT budú zahŕňať veci ako:
 • Lode, súčasti lodí, diely atď.
 • Posádku
 • Úpravy lode
 • Zbrane, modifikácie zbraní
 • Štíty, súčiastky motora, trysky
 • Pôdu
 • Ťažobné a poľnohospodárske zariadenia
 • Budovy a stavby

zdroj: staratlas.com

Tokeny v hre?

Hra má dva natívne žetóny: žetón ATLAS a žetón POLIS.

Atlas Token je herná mena v ekosystéme Star Atlas. Token je výmenná jednotka na nákup a predaj herných aktív. Patria sem vozidlá, posádky, pozemky, vybavenie, zdroje a súčasti. Okrem toho je žetón Atlas nevyhnutný na plnenie operačných požiadaviek v priebehu hry. Môže to byť formou priamych transakcií medzi hráčmi alebo prostredníctvom obchodníkov s nehrateľnými postavami. Hráči musia starostlivo vyvažovať prevádzkové náklady na ťažbu, palivo, posádku a opravy vozidiel. K tomu musia mať hráči určitý počet žetónov ATLAS a platiť za nákupy v hre. Token Atlas bude tiež hlavnou menou používanou na trhu NFT.

Token Polis je multifunkčný token správy Star Atlas. Držitelia tokenov sa môžu stať súčasťou decentralizovanej autonómnej spoločnosti (DAC), ktorá spravuje mikroekonomiku. Token Polis dáva hráčom možnosť uvaliť poplatky, pokuty a dane na každého, kto mimo DAC vstúpi na nezávisle vlastnené územie. Držitelia žetónov môžu získať jurisdikčné vlastníctvo územia bez ohľadu na to, ktorý hráč vlastní pozemky alebo vybavenie na danom území. Držitelia tokenov môžu obmedziť možnosť ostatných hráčov pôsobiť v určitých jurisdikciách a môžu vytvárať zákony na presadzovanie pravidiel v danom regióne. Aby však mohli byť tieto zákony zavedené, musí s nimi súhlasiť veľká skupina hráčov. Žiadny držiteľ nemôže formulovať pravidlá a vykonávať zákony bez spolupráce s ostatnými. Okrem toho môžu držitelia žetónov Polis ovplyvňovať vývoj Star Atlasu. To zahŕňa aspekty hry, ako je miera inflácie, plány vydávania aktív a celkové smerovanie hry.

Niektoré spôsoby, ako zarobiť v Star Atlas, sú:

 • Aktíva podielu, hra umožní stakovanie aktív v hre.
 • Hrajte, aby ste zarobili. Dokončenie misií vám môže zarobiť meny v hre. Ako sa hra vyvíja, môžete sa zapojiť do boja, výstavby staníc, prieskumu hlbokého vesmíru, povolaní a ďalších zaujímavých možností.
 • NFT obchodovanie. Obchodujte NFT s inými hráčmi na trhu.

Graf tokenovVýhody Star Atlas

Okrem všetkého spomenutého vyššie, ak sa zapojíte do Star Atlas a začnete hrať túto hru, môžete ako hráč priamo získať niekoľko výhod:

 • Zarábanie digitálnych aktív
 • Nakupovanie a predávanie NFT
 • Budovanie vesmírneho miesta s mikroekonomikami

Záver

Pokiaľ patríte medzi fanúšikov vesmírnej tematiky, môže byť Star Atlas pre vás tým pravým. Široké herné možnosti, ekosystém Solana a NFT vám zabezpečia skvelý herný zážitok, pričom popri užívaní si dokážete aj zarábať.

Zdroj: play.staratlas.com, coinbureau.com, finder.com, koláž oKrypte

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár