Stanley Druckenmiller stále uprednostňuje BTC pred zlatom

od Michaela

Americký investor Stanley Druckenmiller verí, že americká ekonomika smeruje k recesii. Má sa tak stať v roku 2023. Dodal, že stále uprednostňuje bitcoin pred zlatom.

NEWSLETTER okrypte.sk

Veľké nádeje pre BTC

Stan Druckenmiller v nedávnom rozhovore predpovedal, že kryptomenový priemysel by mohol hrať kľúčovú úlohu v novej ekonomike, ktorá sa nám vynára pred očami. Verí, že technológia blockchain bude hrať dôležitú úlohu v podnikaní.

Budem veľmi prekvapený, ak blockchain nebude dôležitou súčasťou našej ekonomiky, povedzme o päť rokov.

Na otázku, ako si predstavuje budúcnosť americkej ekonomiky, Druckenmiller tvrdil, že v roku 2023 upadne do recesie, zatiaľ čo inflácia bude pokračovať rýchlym tempom. Odporučil, aby ste v takýchto turbulentných časoch naďalej držali BTC. Podľa jeho názoru je to lepšie riešenie ako nákup zlata.

Povedal tiež, že triedu aktív blockchainu považuje za zaujímavú a dodal, že ju „monitoruje“. Napriek tomu priznal, že blockchainu nerozumie tak dobre ako mladšia generácia.

Bitcoin vs zlato

Druckenmiller na trhu BTC

Druckenmiller v roku 2020 prezradil, že je BTC HODLer.

Som tak trochu dinosaurus, ale dozrel som na skutočnosť, že BTC môže byť trieda aktív, ktorá je veľmi atraktívna ako uchovávateľ hodnoty, povedal.

Minulý rok Druckenmiller obvinil americkú centrálnu banku a ďalšie centrálne banky z poškodzovania finančného ekosystému. Kritizoval úrady za ich kontroverznú politiku (najmä tlačenie obrovských množstiev fiat mien).

Problém je teraz jasne identifikovaný. To je Jerome Powell a ostatní svetoví centrálni bankári. Neverím im, povedal.

Podľa jeho názoru môžu byť kryptomeny riešením problému inflácie a nedôvery k fiat menám. Navrhuje, aby široké vrstvy spoločnosti hľadali alternatívy k znehodnocovaniu dolára, eura a iných mien.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár