Stane sa Gemini najväčšou burzou kryptomien na svete?

od Martin Tkáč

Spoluzakladateľ spoločnosti Gemini Cameron Winklevoss uviedol, že jeho spoločnosť chce byť objemovo pred aktuálnou najväčšou burzou kryptomien Binance. Dodal, že regulačné orgány sa budú čoraz viac zameriavať na neregulované výmeny.

Cameron Winklevoss: Gemini sa stane lídrom na trhu

Ako informovala agentúra Bloomberg, Cameron Winklevoss zdôraznil dôležitosť dodržiavania požiadaviek regulátorov na trhu s kryptomenami. Dodal, že jeho burza cenných papierov Gemini, je pripravená na dlhé preteky v boji o pozíciu lídra na trhu.

Snažíme sa byť najrýchlejšou korytnačkou v závode. Hrať dlhodobo sa časom vypláca, “uviedol.

Je zaujímavé, že tieto slová boli povedané práve teraz, teda v čase, keď má konkurencia Gemini, čínska Binance problémy. Regulačné orgány Spojeného kráľovstva varujú pred platformou. Úrad pre finančné konanie povedal občanom, že Binance nemá od konca júna povolenie na podnikanie v krajine. Okrem toho došlo k blokáde zo strany bánk.

Približne v rovnakom čase Bloomberg tiež uviedol, že americké ministerstvo spravodlivosti, Internal Revenue Service a Commodity Futures Trading Commission aktívne vyšetrujú aspekty činnosti Binance v ich krajine.

Winklevoss zase uviedol, že Gemini spolupracuje s americkými spoločnosťami Bitstamp, Bittrex a bitFlyer na vyčistení priemyslu od neregulovaných subjektov a na zmiernení obáv finančných regulačných orgánov z výmeny kryptomien. Spoločnosť napríklad pomohla v roku 2018 vytvoriť združenie Virtual Commodity Association, ktorého cieľom je zabrániť podvodom a manipulácii trhu.

Binance vs. Gemini

Človek má dojem, že sa politické napätie medzi USA a Čínou prelieva do obchodnej sféry. Je možné, že Gemini začalo boj o to, aby sa stalo najväčšou burzou kryptomien na svete. Ibaže Binance je v ceste.

Binance naďalej dominuje objemom obchodovania s kryptomenami. Spoločnosť tiež vlastní CoinMarketCap, veľmi populárny web, ktorý pomáha investorom sledovať sadzby kryptomeny po celom svete. Denný objem spotových transakcií Binance je navyše viac ako stokrát väčší ako na burze dvojičiek Winklevoss. Spoločnosť Binance vybavuje transakcie v hodnote takmer 14 miliárd dolárov denne, zatiaľ čo spoločnosť Gemini iba 117,7 milióna dolárov.

Na trhu máme tiež ďalšieho hráča, ktorý má chuť stať sa lídrom. Reč je o Coinbase, ktorá bola so svojím IPO celkom úspešná. Už čoskoro plánuje vstúpiť na burzu aj ďalšia kryptomenová burza Kraken.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár