Stablesats alebo USD na Lightning Network. Je to nová alternatíva k stablecoinom?

od Simona

Nová funkcia od Galoy s názvom Stablesats nevyžaduje na platby stablecoiny, ani fiat menu. Ukáže sa ako životaschopná alternatíva k stablecoinom ako tether?

NEWSLETTER okrypte.sk

Stablesats

Galoy, open source banková platforma, zaviedla novú funkciu, ktorá umožňuje jednotlivcom držať zostatky v amerických dolároch na Lightning Network. Čo je však dôležité, na rozdiel od iných pokusov vložiť do blockchainu doláre, táto funkcia nevyužíva stablecoiny, ani priamu integráciu fiat platobných systémov.

Ako je vysvetlené vo videu, ktoré Galoy zverejnil v utorok, nová funkcia známa ako „Stablesats“, umožňuje používateľom stabilizovať hodnotu ich bitcoinov pri určitej nominálnej hodnote USD. Toto je dosiahnuté použitím produktov odvodených od BTC nazývaných „perpetual inverse swaps“.

Okrem novej služby spoločnosť Galoy tiež oznámila dokončenie kola financovania vo výške 4 miliónov dolárov, ktoré organizuje Hivemind Ventures. Finančné prostriedky budú použité na ďalší rozvoj bankovej platformy spoločnosti GaloyMoney.

Stablesats alebo stablecoiny?

V súčasnosti najbežnejšou metódou získavania expozície voči dolárom na trhu s kryptomenami sú stablecoiny, tokeny založené na blockchaine a prepojené v mierke 1:1 s fiat menami. Stablecoiny však môžu cirkulovať len v alternatívnych blockchainoch a vedľajších reťazcoch, to všetko kvôli technickým obmedzeniam hlavného bitcoinového reťazca.

tether

Stablecoiny tiež vyžadujú spoľahlivý záložný kolaterál, aby sa investori ubezpečili, že tieto tokeny sú vždy zameniteľné za správnu sumu dolárov. Na porovnanie, Galoy uviedol, že nový model spoločnosti nevyžaduje od emitenta vôbec žiadny bankový prístup a má nižšie poplatky ako ktorákoľvek iná dostupná metóda.

Problémy so stablecoinami

Je možné, že riešenie projektu sa ukáže ako zaujímavá alternatíva k stablecoinom, ktoré v poslednej dobe zažívajú krízu. Dôvodom bol kolaps USDT. Udalosť podkopala dôveru v odvetvie ako celok a prispela k poklesu cien takmer všetkých popredných kryptomien.

Dnes sa veľa ľudí obáva, že ďalšou ranou pre stablecoiny by mohli byť potenciálne problémy tetheru, ktorý bol dlho považovaný za veľmi riskantný projekt.

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár