Stablecoiny v hodnote takmer 2 miliardy dolárov nedávno vstúpili na burzy

od Martin Tkáč

Stablecoiny sú stále najobchodovanejším aktívom na trhu s kryptomenami. Najnovšie údaje analytickej spoločnosti CryptoQuant ukazujú, že tieto tokeny boli v poslednej dobe prevedené na burzy v hodnote takmer 2 miliardy dolárov.

Podľa Ki Young Ju, generálneho riaditeľa CryptoQuant, sú tieto obrovské vklady v skutočnosti býčím znakom tohto odvetvia.

Stablecoiny v hodnote 1,7 miliardy dolárov v poslednej dobe prúdili na burzy.

Výmeny teoreticky zaplňujú stablecoiny až
1 / nakúpte kryptomeny na žiadosť používateľa
2 / pripravte výbery používateľov pred poklesom

Našťastie sme v scenári 1.

 

Ju poznamenal, že väčšina platforiem na obchodovanie s kryptomenami má tendenciu zapĺňať trh, aby používatelia mohli nakupovať rôzne mince vrátane bitcoinov (BTC), ethereum (ETH) a ďalších, pretože investori radšej kupujú tieto aktíva, než ako fiaty.

Dodal, že burzy niekedy držia v rezerve veľké množstvo stablecoinov, aby mohli vyplácať používateľov počas vysokej volatility trhu.

Bez ohľadu na to, čo môže byť dôvodom prudkého prílivu, Ju sa domnieva, že vysoký dopyt po stabilných aktívach a ich pohybe na akciových trhoch je z dlhodobého hľadiska býčí. Prečo? Pretože „fiat peniaze sa menia na aktíva v kryptomene“.

Názor Ju na rastúce používanie stablecoinov a na nákup kryptomien koreluje s tým, čo sa deje v mnohých krajinách sveta. Dopyt po Fiate v mnohých krajinách stále klesá.

Napríklad ľudia žijúci v ekonomicky nestabilných krajinách, ako sú Argentína, Brazília a Nigéria, sa čoraz častejšie rozhodujú ukladať svoje úspory do stablecoinov krytých silnejšou menou, ako je americký dolár (USD). To všetko, aby ste sa ochránili pred hroziacou finančnou krízou.

Celková hodnota stablecoinov na burzách sa blíži k 20 miliardám USD

Po pridaní 1,7 miliardy dolárov k existujúcemu objemu stablecoinov na burzách dosiahol celkový objem na historických maximách (ATH) 19,23 miliardy dolárov.

Prílev stablecoinov sa od začiatku roka zvýšil o viac ako 500%. Obrovský nárast YTD môže byť dôsledkom rastúceho záujmu o kryptomeny v poslednej dobe.

USDT a USDC medzi desiatimi najväčšími mincami

Údaje spoločnosti CoinGecko medzitým naznačujú, že dva najväčšie stablecoiny Tether (USDT) a USD Coin (USDC) sú podľa trhovej kapitalizácie v prvej desiatke najväčších svetových kryptomien.

Zatiaľ čo USDT je ​​s trhovým stropom 65 miliárd dolárov na piatom mieste, USDC je na ôsmom mieste s trhovým stropom 27 miliárd dolárov.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár