Stablecoiny musia byť kryté hotovosťou, hovorí senátorka Cynthia Lummis

od Martin Tkáč

Cynthia Lummis, republikánska senátorka a horlivá zástankyňa kryptomien, odporúča opatrnosť pred stablecoinmi. Nedávno povedala, že by mali byť zaistené hotovosťou a pravidelne kontrolované.

Zabezpečenie adekvátnych rezerv stablecoinov

Senátorka vyjadrila svoj názor počas prejavu v senáte. Prejav sa týkal jej všeobecných názorov na CBDC a stablecoiny.

Pripustila, že stablecoiny umožňujú rýchlejšie platby medzi ľuďmi a firmami ako doláre. Podľa jej názoru podporujú finančnú integráciu a nové trhové príležitosti. Tiež však uviedla, že predstavujú pre ekonomiku „nové riziká“, a to predovšetkým z dôvodu potreby „dôveryhodného kolaterálu“.

Stabilné mince musia byť 100% zaistené hotovosťou a peňažnými ekvivalentmi, ktoré je potrebné pravidelne kontrolovať. Mám obavy, že niektoré stablecoiny nie sú vždy úplne transparentne zabezpečené.

Navyše, podľa senátorky, stablecoiny musia „dodržiavať zákony proti praniu špinavých peňazí a sankciám“.

Ako riešenie navrhla, aby kryptomeny vydávali iba „depozitné inštitúcie, fondy peňažného trhu alebo podobné subjekty“.

Stabilné mince sú pre regulačné orgány prioritnou otázkou

Kryptomeny sa stali prioritou amerických regulačných orgánov. Senátor Warren Davidson, ďalší zástanca inovácií v oblasti kryptomien pripustil, že by sa mohli hodiť k definícii cenného papiera.

Stabilné mince síce svojim majiteľom nezaručujú 100% zisk, ale zaisťujú zachovanie určitej hodnoty. Ako naznačuje Lummis, vyžaduje si to dôkladný audit rezerv spoločnosti.

Regulačné orgány boli predtým voči tetheru, najväčšiemu stablecoinu na súčasnom trhu, skeptické. Spoločnosť opakovane publikovala audity svojich rezerv, aby potvrdila dostatočné pokrytie. Často však neobsahovali dostatočne podrobné informácie, aby vzbudili dôveru regulátorov a komunity.

Gary Gensler, predseda Komisie pre cenné papiere a burzy, naďalej obhajuje reguláciu stablecoinov. Minulý týždeň ich v rozhovore označil za „pokerové žetóny pri stoloch v kasíne“.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár