SQUID sa ukázal ako podvod

od Martin Tkáč

Včera sme zverejnili článok o projekte Squid Game. Teraz sa ukazuje, že išlo len o podvod a jeho tvorcovia urobili tzv „Rug pull“.

Cena SQUID klesla o 99,99 %

Podľa CoinMarketCap dnes cena SQUID klesla o 99,99 %. Kryptomena sa prepadla z viac ako 2 800 USD na 0,005 USD za jednu červenú sviečku. Ukázalo sa teda, že sa stalo to, čo mnohí považovali za nevyhnutné, tvorcovia projektu čerpali likviditu, teda uskutočnili tzv. rug pull.

Streamer sleduje, ako jeho celoživotné úspory idú na nulu po tom, čo Squid Game Token uskutoční rug pull a klesne -99,99 %

Rug pull znamená, že ľudia stojaci za projektom, zvyčajne vývojový tím používajú v kóde zadné dvierka, ktoré im umožňujú odstrániť likviditu a odčerpať zisky. Nie je to však neočakávané. Už vo včerajšom článku sme upozorňovali na varovné signály. Samotná cena tokenu SQUID urobila celý obchodný model úplne nezmyselným.

Okrem toho samotný CoinMarketCap umiestnil banner, ktorý varoval pred vysokým rizikom investovania do tohto konkrétneho tokenu.

Stálo tam:

Dostali sme veľa správ, že používatelia nemôžu predať tento token na Pancakeswap. Pri obchodovaní postupujte s náležitou starostlivosťou a buďte opatrní! Tento projekt, hoci je jasne inšpirovaný rovnomennou sériou Netflix, je len ťažko spojený s oficiálnou IP.

V čase písania tohto článku je stránka projektu tiež nefunkčná. Stojí za zmienku, že pod symbolom SQUID sú na trhu aj minimálne dva ďalšie tokeny a zdá sa, že sa im to darí veľmi dobre.

Vždy buďte opatrní

Bez ohľadu na to, čo sa stalo s Squid Game, mala by to byť červená vlajka pre investorov. Situácia vám pripomína, aby ste neprepadli eufórii a pred každou investíciou si urobili vlastný solídny prieskum. Investície do kryptomien vám umožňujú zarobiť obrovské peniaze. Ak sa však projekt ukáže ako podvod, investori riskujú, že prídu o všetky svoje peniaze.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár